09.12.2014

1 Komentarzy,

Karolina Sikorska-Bednarczyk,

Dni wolne nauczyciela

Nie ucicha kwestia dni wolnych nauczycieli. Coraz częściej słyszę, że dyrektorzy nakazują nauczycielom przyjść do pracy w dniach od 22-25 grudnia oraz pomiędzy Świętami, a Nowym Rokiem.

Zaznaczam wyraźnie – nie mają do tego prawa!

Decyzja Pani Minister pozbawiona jest podstawy prawnej, gdyż podstawa ta wskazuje na coś odmiennego. Wskazuję raz jeszcze, że List pani Minister jest jej prywatnym listem, nie znajdującym się w hierarchii aktów prawnych, które stanowią system prawny w naszym kraju!

Zgodnie z cytowanym już wcześniej rozporządzeniem (http://bip.men.gov.pl/men_bip/akty_pr_1997-2006/rozp_149.php?wrapper=test) i jego paragrafem 3 – W szkołach: 1) zimowa przerwa świąteczna trwa od dnia 23 grudnia do dnia 31 grudnia lub od dnia 22 grudnia do dnia 31 grudnia, jeżeli dzień 22 grudnia wypada w poniedziałek. Pod rozporządzeniem, które jest aktem prawnym – wykonawczym do ustawy, a więc jest podstawą prawną i prawem powszechnie obowiązującym – złożyła Minister Edukacji Krystyna Łybacka, a pod jego nowelizacją – coroczną – Minister Kluzik-Rostkowska.

Dyrektorze, nie masz prawa wymagać od swoich nauczycieli, by przyszli do pracy w okresie świątecznym. Przykro mi! Taka decyzja byłaby pozbawiona podstawy prawnej, a tym samym bezprawna.

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 502 878 305e-mail: kancelariabatna@wp.pl

{ 1 komentarz… przeczytaj go poniżej albo dodaj swój }

Andrzej Grudzień 10, 2014 o 23:10

Pani Minister widocznie chce pokazac jacy to pracowici nasi ministrowie w czasie Swiąt Jej żadanie to glupota graniczaca z obłudą . Głupota bo stawia siebie w zlym swietle jako Kobieta i Polka . Obluda bo udaje ze chce cos zrobic w dziale edukacja. zycze Jej wesolych Swiat

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Dziękuję, że chcesz skomentować mój artykuł! Jednak jeśli szukasz pomocy w swojej sprawie to musisz wiedzieć, że moja odpowiedź ma charakter odpłatny. W tym celu skontaktuj się ze mną, korzystając z zakładki Kontakt.

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez KANCELARIA ADWOKATA I RADCY PRAWNEGO Rafała Bednarczyka Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest KANCELARIA ADWOKATA I RADCY PRAWNEGO Rafała Bednarczyka z siedzibą w Gdańsku.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem kancelariabatna@wp.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: