28.04.2016

4 Komentarzy,

Karolina Sikorska-Bednarczyk,

Ostatnio przeczytałam, że …. czyli godziny karciane, praca dla nauczyciela i wychowanie dziecka przez szkołę :)

Witaj z Cypru 🙂 jak tu pięknie …. 

Mimo urlopu nie zapominam o Was i o prawie oświatowym 🙂

Jeszcze przed wyjazdem przeczytałam, że:

  • Nauczyciele w związku z likwidacją godzin karcianych nie będą pracować dłużej. Pojawiły się takie obawy w związku z nowym brzmieniem przepisu art. 42 KN. Po likwidacji określonej ilości godzin pojawiło się, zdaniem nauczycieli, pole do nadużyć, że dyrektorzy będą mogli narzucić nauczycielom nieograniczoną ilość zajęć rozwijających zainteresowania uczniów. Minister Zalewska dementuje te obawy, a ZNP wzywa do zawetowania zmian w ustawie.
  • Priorytetem zmian w oświacie jest zatrzymanie niekontrolowanych zwolnień nauczycieli. Ma to być związane z nowelizacjami ustaw-Kartą Nauczyciela, Ustawą o systemie oświaty i zasadach finansowania oświaty. Zmiany mają wejść w życie od września 2017 r.
  • To rodzic wychowuje dziecko, a szkoła ma go w tym jedynie wspierać – w końcu słuszne hasło 🙂 wprawdzie Pani Minister ma coś innego na myśli (…) – mianowicie, że o problemach szkoły należy dyskutować uwzględniając stanowisko rodziców. W tej sprawie wypowiedział się nawet pan Prezydent: „Jestem przekonany, że proces kształcenia i wychowywania dzieci i młodzieży wymaga udziału i ścisłej współpracy rad pedagogicznych z rodzicami. W tym dzieła, które ma zasadnicze znaczenie dla przyszłości naszego kraju, szkoła i dom muszą być dla siebie wzajemnie sojusznikami i partnerami, powinny działać wspólnie dla dobra najmłodszych Polaków” .

Wielkimi krokami zbliża się ruch służbowy … 

{ 4 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Kasia Wrzesień 8, 2016 o 16:31

Witam, rozporządzenie zniosło obowiązek pracy w ramach art. 42 KN., jednak mój dyrektor upiera się, że każdy powinien i tak prowadzić dodatkowe zajęcia np. wyrównawcze dla uczniów. Obowiązuje dokładnie ta sama zasada – 2 godziny dla etatowca. Czy Rada Gminy może podjąć w tej sprawie uchwałę i zobowiązać nauczycieli do pracy? Czy coś mi grozi, jeśli odmówię prowadzenia zajęć?

Odpowiedz

Karolina Sikorska-Bednarczyk Styczeń 16, 2017 o 21:16

Witam, odsyłam Panią do najnowszego wpisu. Pozdrawiam.

Odpowiedz

Ola Grudzień 9, 2016 o 18:31

Witam,
u mnie w szkole dyrekcja zarządziła 3 dodatkowe godziny dla nauczycieli. Mam prowadzić zaj. wyrównawcze, koło i zaj. dla ucznia zdolnego. Oprócz tego muszę tworzyć dokumenty pracy szkoły – zmiany w statucie oraz procedury i regulaminy. Na dzień dzisiejszy jest ich już ponad 130. Nie wiem w co ręce włożyć 🙁 Pracuję codziennie po 11-12 godzin :(, weekendy też nad papierami.

Odpowiedz

Karolina Sikorska-Bednarczyk Grudzień 27, 2016 o 03:00

Witam serdecznie, proszę zapytać Panią dyrektor o podstawę prawną takiej decyzji. Po jej uzyskaniu proszę wystąpić z wnioskiem o wypłatę wynagrodzenia za pracę w godzinach ponadwymiarowych. Kolejno rozważyć wystąpienie na drogę sądową. Pozdrawiam serdecznie.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Dziękuję, że chcesz skomentować mój artykuł! Jednak jeśli szukasz pomocy w swojej sprawie to musisz wiedzieć, że moja odpowiedź ma charakter odpłatny. W tym celu skontaktuj się ze mną, korzystając z zakładki Kontakt.

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez KANCELARIA ADWOKATA I RADCY PRAWNEGO Rafała Bednarczyka Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest KANCELARIA ADWOKATA I RADCY PRAWNEGO Rafała Bednarczyka z siedzibą w Gdańsku.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem kancelariabatna@wp.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: