24.09.2015

0 Komentarzy,

Karolina Sikorska-Bednarczyk,

Rok szkolny – pojęcie i czas trwania (+aktualizacja)

Jak dobrze być w domu, po tygodniowym pobycie w szpitalu 🙁 Łagodne z pozoru zadrapanie skończyło się tygodniem antybiotyków i jeszcze domową rekonwalescencją …

Wiele z Was pyta o pojęcie roku szkolnego, bo rzecz to niby oczywista, a jednak nie do końca.

Tymczasem zgodnie z treścią art. 63 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. z 2004 r. Nr 256, poz. 2572) – rok szkolny we wszystkich szkołach i placówkach rozpoczyna się z dniem 1 września każdego roku, a kończy – z dniem 31 sierpnia następnego roku.

Szczegółowe zaś wytyczne co do organizacji tego roku szkolnego zawarte są w Rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z dnia 5 października 2010 zmieniające rozporządzenie w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. z 2010 r. Nr 186, poz. 1245). Co ważne rozporządzenie to jest corocznie nowelizowane, aby dostosować rok szkolny do uroczystości i świąt państwowych.

Mam nadzieję, że Twoje wątpliwości rozwiane, a ja wracam do rekonwalescencji i Waszych komentarzy 🙂

Aktualizacja: obecnie o okresie trwania roku szkolnego mówi art. 94 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 roku – Prawo Oświatowe, stanowiący iż  rok szkolny we wszystkich szkołach i placówkach rozpoczyna się z dniem 1 września każdego roku, a kończy – z dniem 31 sierpnia następnego roku. 

 

 

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Dziękuję, że chcesz skomentować mój artykuł! Jednak jeśli szukasz pomocy w swojej sprawie to musisz wiedzieć, że moja odpowiedź ma charakter odpłatny. W tym celu skontaktuj się ze mną, korzystając z zakładki Kontakt.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: