18.02.2016

2 Komentarzy,

Karolina Sikorska-Bednarczyk,

Stan nieczynny nauczyciela – i co dalej?

Dzie艅 dobry 馃檪 no chyba, 偶e czytasz w nocy, to dobry wiecz贸r 馃檪

Skontaktowa艂a si臋 dzisiaj ze mn膮 Pani Katarzyna, kt贸ra od wrze艣nia przebywa w tzw. stanie nieczynnym. Jak wiesz, tak膮 mozliwo艣膰 daje art. 20 Karty Nauczyciela. A chodzi generalnie o to, aby m贸c korzysta膰 z otrzymywanego wynagrodzenia i czeka膰, a偶 mo偶e co艣 si臋 zmieni.

No w艂a艣nie… ale co ma si臋 zmieni膰?聽

Ot贸偶,聽Pani Katarzyna pracowa艂a jako nauczycielka przedmiot贸w 艣cis艂ych w tej samej szkole od kilkunastu lat. Nagle si臋 okaza艂o, 偶e nie ma wystarczaj膮cej ilo艣ci dzieci i musi zosta膰 przeprowadzona redukcja etat贸w. Po konsultacji z prawnikiem (nie ze mn膮 馃檪 ) polecono jej przej艣cie w stan nieczynny. Gwarantuje on przecie偶 otrzymywanie wynagrodzenia przez kolejne sze艣膰 miesi臋cy oraz pierwsze艅stwo zatrudnienia, gdyby zmieni艂y si臋 warunki i „znalaz艂y” godziny do zatrudnienia w pe艂nym wymiarze czasu pracy.聽Czas stanu nieczynnego ko艅czy si臋 w ostatnim dniu lutego. Nie by艂oby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie przypadkowy fakt. Ot贸偶 pani Katarzyna dowiedzia艂a si臋 od przypadkowej osoby, 偶e w jej dawnej szkole zosta艂y otworzone dwie nowe klasy, i by艂a konieczno艣膰 zatrudnienia nowego nauczyciela (!). Jakie偶 by艂o zdziwienie klientki, gdy wysz艂o na jaw, 偶e jednak jest mo偶liwo艣膰 zatrudnienia jej w pe艂nym wymiarze etatu, a jednak ona nie pracuje.

Dlatego te偶 zago艣ci艂a w naszej kancelarii, z pytaniem czy mo偶na co艣 zrobi膰. Jak my艣lisz, mo偶na co艣 zrobi膰?

Ot贸偶 tak, mo偶na wyst膮pi膰 o dopuszczenie do pracy :) Trzeba jednak wykaza膰, 偶e przyczyna, dla kt贸rej przeszli艣my w stan nieczynny przesta艂a istnie膰 i s膮 warunki do zatrudnienia nauczyciela w pe艂nym wymiarze etatu. I nadto, 偶e istnia艂y one w贸wczas, kiedy stan nieczynny si臋 zaczyna艂, a wi臋c we wrze艣niu.

Jednak bez prawnika si臋 nie obejdzie 馃檪 czeka nas prawdziwa burza 馃檪

A po burzy zawsze przychodzi s艂o艅ce 馃檪

6cdc47f80a

{ 2 komentarze… przeczytaj je poni偶ej albo dodaj sw贸j }

xyz Luty 25, 2016 o 22:36

I co z tego.S臋dzia powiedzia艂,偶e dyrektor decyduje o wymiarze zatrudnienia

Odpowiedz

Karolina Sikorska-Bednarczyk Luty 26, 2016 o 12:37

Oczywi艣cie, acz musi to robi膰 zgodnie z przepisami.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Dzi臋kuj臋, 偶e chcesz skomentowa膰 m贸j artyku艂! Jednak je艣li szukasz pomocy w swojej sprawie to musisz wiedzie膰, 偶e moja odpowied藕 ma charakter odp艂atny. W tym celu skontaktuj si臋 ze mn膮, korzystaj膮c z zak艂adki Kontakt.

Wyra偶aj膮c swoj膮 opini臋 w powy偶szym formularzu wyra偶asz zgod臋 na przetwarzanie przez KANCELARIA ADWOKATA I RADCY PRAWNEGO Rafa艂a Bednarczyka Twoich danych osobowych w celach ekspozycji tre艣ci komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyra偶onymi w Polityce Prywatno艣ci

Administratorem danych osobowych jest KANCELARIA ADWOKATA I RADCY PRAWNEGO Rafa艂a Bednarczyka z siedzib膮 w Gda艅sku.

Kontakt z Administratorem jest mo偶liwy pod adresem kancelariabatna@wp.pl.

Pozosta艂e informacje dotycz膮ce ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczeg贸lno艣ci prawo dost臋pu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajduj膮 si臋 w tutejszej Polityce Prywatno艣ci. W sprawach spornych przys艂uguje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Nast臋pny wpis: