21.10.2015

0 Komentarzy,

Karolina Sikorska-Bednarczyk,

„Szkoła w Gdańsku – Kokoszkach działa nielegalnie”- czyli pomyślne zakończenie :)

W dniu dzisiejszym Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku wydał pomyślne orzeczenie w sprawie Szkoły w Gdańsku-Kokoszkach. Uznał on, że Pozytywna Szkoła Podstawowa w Gdańsku Kokoszkach została powołana z naruszeniem prawa.  To sukces gdańskiej oświatowej „Solidarności”.

Pisałam o tym już wcześniej, kiedy to Naczelny Sąd Administracyjny rozpoznał skargę kasacyjną od wcześniejszego wyroku. Wówczas WSA uznał, że związek zawodowy nie miał legitymacji prawnej do podważenia zarządzenia Prezydenta Miasta. Naczelny Sąd Administracyjny uznał jednak, że ją posiada, a sprawa powinna ponownie zostać rozpoznana przez WSA. 

Wyrok wprawdzie jest nieprawomocny i na razie nie wywołuje żadnych skutków prawnych, to jednak jest się z czego cieszyć. Wstrzymuje on, bowiem możliwość bezprawnego przekazywania szkół w ręce podmiotów prywatnych. 

Teraz będziemy czekać na uzasadnienie wyroku, a potem walczyć ponownie w Naczelnym Sądzie Administracyjnym z kasacją zapowiedzianą przez Prezydenta Miasta Gdańska.

Więcej można przeczytać tutaj  na stronach Onet.pl .

O sprawie była także mowa w dzisiejszej Panoramie.

„Solidarność” napisała bardziej dobitnie – Szkoła to nie kiosk 🙂

Jak widać mamy powody do radości 🙂 

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Dziękuję, że chcesz skomentować mój artykuł! Jednak jeśli szukasz pomocy w swojej sprawie to musisz wiedzieć, że moja odpowiedź ma charakter odpłatny. W tym celu skontaktuj się ze mną, korzystając z zakładki Kontakt.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: