07.09.2014

0 Komentarzy,

Karolina Sikorska-Bednarczyk,

Urlop okolicznościowy w czasie wakacji

Witaj w słoneczną niedzielę 🙂 spieszę napisać Tobie o urlopie okolicznościowym w czasie wakacji. 

Czasami zdarza się, że okoliczność uzasadniająca zwolnienie z pracy w związku z uroczystością wypada w dzień wolny od pracy, bądź w wakacje – jak w przypadku nauczycieli.

Urlop ten jest specyficznym sposobem udzielenia pracownikowi dnia wolnego i nie są dokładnie określone warunki jego udzielania. Wiadomo, że musi pozostawać w związku z wydarzeniem i nie być udzielony w dzień wolny od pracy. Stąd też, gdy wakacje są dla nauczyciela dniami wolnymi nie może on wykorzystać urlopu okolicznościowego w tym czasie.

Może być jednak wykorzystany na załatwienie spraw po owej uroczystości (np. wyrobienie nowych dokumentów po ślubie, załatwienie spraw spadkowych po pogrzebie, załatwienie innych spraw urzędowych) – ważny jest związek urlopu z uroczystością.

Przyjęło się, że tego urlopu udziela się w kolejnych dniach po uroczystości. Jednak niesłusznie, o czym pamiętaj.

O wymiarze tego urlopu pisałam we wcześniejszych wiadomościach 🙂 Zajrzyj proszę do nich 🙂

Pozdrawiam Cię serdecznie 🙂

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Dziękuję, że chcesz skomentować mój artykuł! Jednak jeśli szukasz pomocy w swojej sprawie to musisz wiedzieć, że moja odpowiedź ma charakter odpłatny. W tym celu skontaktuj się ze mną, korzystając z zakładki Kontakt.

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez KANCELARIA ADWOKATA I RADCY PRAWNEGO Rafała Bednarczyka Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest KANCELARIA ADWOKATA I RADCY PRAWNEGO Rafała Bednarczyka z siedzibą w Gdańsku.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem kancelariabatna@wp.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: