02.05.2014

59 Komentarzy,

Karolina Sikorska-Bednarczyk,

Urlop okolicznościowy dla nauczyciela

Jak już wiesz z wpisów mnie dotyczących i podstępnego wpisu mojego Narzeczonego 🙂 w czerwcu wychodzę za mąż. Pewno dziwisz się czemu o tym piszę. Otóż, rozmawiając o planach poślubnych, moja Mama  (pedagog szkolny) zmartwiła się, iż nie może przedłużyć sobie okresu po moim ślubie. Zdziwiłam się, bo przecież jest urlop okolicznościowy. Zwłaszcza, że mój Brat żenił się dwa lata temu i było dla mnie rzeczą naturalną, że pracownik winien o tym wiedzieć. A tu okazało się, że nikt w szkole o tym nie wie, a tym bardziej o tym nie mówi.

Zgodnie z rozporządzeniem o urlopach, pracodawca jest obowiązany zwolnić od pracy pracownika na czas obejmujący 2 dni w razie ślubu pracownika lub urodzenia się jego dziecka albo zgonu i pogrzebu małżonka pracownika lub jego dziecka, ojca, matki, ojczyma lub macochy oraz 1 dzień w razie ślubu dziecka pracownika, albo zgonu i pogrzebu jego siostry, brata, teściowej, teścia, babki, dziadka, a także innej osoby pozostającej na utrzymaniu pracownika lub pod jego bezpośrednią opieką. Za czas zwolnienia od pracy z przyczyn okolicznościowych, pracownik zachowuje prawo do wynagrodzenia.

Oczywiście musisz pamiętać, aby przynieść pracodawcy post factum odpowiedni dokument uwiarygadniający Twój wniosek (akt zawarcia małżeństwa, akt zgonu, akt urodzenia, itp.). Ważne jest to, że pracodawca nie może tego odmówić.

Nawet nie wiesz, jak wielka była radość Mojej Mamy, że możemy świętować 3 dni 🙂

{ 59 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Katarzyna Sierpień 21, 2014 o 11:20

Witam, chciałam się dowiedzieć co w sytuacji, gdy urlop okolicznościowy nauczyciel chce wykorzystać w dniu obowiązkowej narady szkolnej przed rozpoczęciem roku szkolnego (czyli teoretycznie jeszcze w czasie wakacji, a co za tym idzie urlopu wypoczynkowego). Czy dyrektor szkoły ma prawo odmówić w takiej sytuacji udzielenia urlopu okolicznościowego?
Wiem, że jeśli w czasie urlopu wypoczynkowego chce się skorzystać z okolicznościowego, to nie ma takiej możliwości i w pełni to rozumiem (skoro i tak ma się wolny dzień), ale co w sytuacji, gdy teoretycznie jest się na urlopie, ale odbywa się obowiązkowa narada (czyli w praktyce nie ma się tego dnia wolnego)?
Ja wychodzę za mąż i moja mama nauczycielka chciała dzień po ślubie skorzystać z urlopu okolicznościowego, ale dyrektorka odmówiła jej do tego prawa ponieważ tego dnia odbywa się obowiązkowa narada przed rozpoczęciem roku szkolnego. Jestem ciekawa jak w takim przypadku interpretuje się prawo.
Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.

Serdecznie pozdrawiam,
Katarzyna Kowalska

Odpowiedz

Karolina Sikorska-Bednarczyk Sierpień 23, 2014 o 22:50

Po odpowiedź na to pytanie zapraszam do skorzystania z moich usług. Problem bowiem jest bardziej skomplikowany, acz są z niego korzystne dla Pań rozwiązania. Zapraszam na poradę przy pysznej kawie 🙂

Odpowiedz

Agata Październik 5, 2014 o 12:22

Dzień dobry, moje pytanie dotyczy urlopu okolicznościowego na ślub syna mojego męża(z pierwszego małżeństwa). Syn nie był przeze mnie przysposobiony, gdyż był już wówczas dorosły i na swoim utrzymaniu. Nigdzie nie znalazłam konkretnej odpowiedzi, pani Kadrowa w naszej szkole nie pomogła mi znalezieniu rozwiązania. Z poważaniem Agata

Odpowiedz

Agata Październik 5, 2014 o 12:27

Gdzie mam szukac historii komentarzy, zadałam pytanie , an które juz odpowiadano, ale nie wiem jak go odszukać? Agata

Odpowiedz

Karolina Sikorska-Bednarczyk Październik 5, 2014 o 12:31

Pod konkretnymi artykułami 🙂 jednak odpisałam Pani bezpośrednio na Pani adres e-mailowy 🙂 pozdrawiam.

Odpowiedz

Basia Listopad 13, 2014 o 07:48

Witam, mam dwa pytania:
1. Z powodu śmierci mamy chciałam wykorzystać 2 dni urlopu okolicznościowego (pracuję w poniedziałek, środę i piątek)- odmówiono mi dwóch dni urlopu tłumacząc, ze muszą być one wykorzystane jeden dzień po drugim i nie może być między nimi przerwy. Czy odpowiedź pracodawcy jest zgodna z prawem?
2.We wtorek i czwartek pracuję w innej placówce. Czy możliwe jest wykorzystanie w/w urlopu w obu placówkach ( w jednej szkole w środę a w drugiej zaś wtorek i czwartek?)
Serdecznie pozdrawiam
Basia

Odpowiedz

Kasia Lipiec 4, 2015 o 11:34

Witam,

ja również mam problem z urlopem okolicznościowym. 22.08.2015r. wychodzę za mąż. Urlop wypoczynkowy kończy mi się 24.08.2015r, zatem dwa dni okolicznościowego chciałam wykorzystać 25 i 26. sierpnia, ale nie wiem czy mam do tego prawo. Proszę o pomoc

Pozdrawiam

Odpowiedz

Karolina Sikorska-Bednarczyk Lipiec 6, 2015 o 10:25

Witam, zdecydowanie tak, ma Pani do niego prawo. Proszę złożyć wniosek wraz z kopią aktu zawarcia małżeństwa. Pozdrawiam i życzę dużo szczęścia na Nowej Drodze Życia 🙂

Odpowiedz

Kasia Lipiec 6, 2015 o 12:46

Dziękuję za odpowiedź i dziękujemy za życzenia. 🙂 Wniosek już złożony, kopia aktu wiadomo- jeszcze trzeba poczekać i dostarczyć pracodawcy później, ale tego dopilnuję 🙂 Pozdrawiam i życzę wszystkim miłego dnia 🙂

Odpowiedz

Katarzyna Lipiec 30, 2015 o 11:17

Witam serdecznie,

Biorę ślub 15 sierpnia w czasie mojego urlopu wypoczynkowego. Czy przysługują mi 2 dni urlopu okolicznościowego w celu załatwienia spraw w urzędach (zmiana danych )? Czy mogę je wykorzystać np. pod koniec września? Na jaką ustawę się powołać?
Pozdrawiam, Kasia

Odpowiedz

Karolina Sikorska-Bednarczyk Lipiec 30, 2015 o 17:22

Witam, tak przysługują Pani 2 dni wolne celem załatwienia spraw urzędowych związanych z zamążpójściem. Podstawa prawna podana jest w artykułach, jak i procedura jak ową sprawę załatwić. Gratuluję i życzę wszystkiego najlepszego na Nowej Drodze Życia 🙂

Odpowiedz

Katarzyna Lipiec 30, 2015 o 18:10

Dziękuję serdecznie za błyskawiczną odpowiedź.
Jaki jest czas na wykorzystanie urlopu?
Pozdrawiam 🙂

Odpowiedz

Karolina Sikorska-Bednarczyk Lipiec 30, 2015 o 18:33

Do końca roku kalendarzowego 🙂 musi być widoczny związek pomiędzy zawarciem związku małżeńskiego a urlopem 🙂

Odpowiedz

Sylwia Sierpień 21, 2015 o 18:23

Witam:)
od 1 września będę zatrudniona jako nauczyciel stażysta w przedszkolu, chciałam się dowiedzieć czy jako stażysta mam prawo do urlopu okolicznościowego z racji mojego ślubu (12 września) ?

Odpowiedz

Sylwia Sierpień 21, 2015 o 18:27

dodam, że nie jest to staż z urzędu pracy

Odpowiedz

Karolina Sikorska-Bednarczyk Sierpień 21, 2015 o 23:26

Witam, tak. Urlop okolicznościowy przysługuje Pani z racji bycia pracownikiem, w wymiarze 2 dni związanych z zamążpójściem 🙂

Odpowiedz

Sylwia Sierpień 22, 2015 o 19:57

Bardzo dziękuje za odpowiedz 🙂

Odpowiedz

Dorota Sierpień 24, 2015 o 15:21

Witam,
jestem nauczycielka, córka w dniu 29 sierpnia bierze ślub. Czy mogę urlop okolicznościowy (1 dzień) wykorzystać w dniu 4 wrzesinia ?
Pozdrawiam

Odpowiedz

Karolina Sikorska-Bednarczyk Sierpień 25, 2015 o 22:28

Witam, urlop okolicznosciowy musi Pani wykorzystac w zwiazku z okolicznoscia, z jakiej przysluguje. Co sie wydarzy w zwiazku z tym dnia 4 wrzesnia? Pozdrawiam.

Odpowiedz

Lena Sierpień 31, 2015 o 15:39

Witam
Do końca roku kalendarzowego jestem na rocznym urlopie na poratowanie zdrowia. 15 sierpnia brałam ślub. Czy przysługuje mi urlop okolicznościowy po zakończeniu tego na poratowanie zdrowia?

Odpowiedz

Karolina Sikorska-Bednarczyk Sierpień 31, 2015 o 23:29

Witam, urlop okolicznosciowy przysluguje wtedy, kiedy w zwiazku z okolicznoscia zalatwia sie sprawy jej dotyczace, np zmiana dokumentow, czas po slubie, Przysluguje w wymiarze 2 dni w zwiazku ze slubem. Pozdrawiam

Odpowiedz

Aneta Wrzesień 17, 2015 o 06:24

Witam,
Jestem nauczycielem. 27 czerwca bralam slub cywilny natomiast pod koniec wrzesnia biore slub koscielny. Czy w zwiazku z tym przysluguja mi 2 dni urlopu okolicznosciowego? Dodam, ze w czerwcu nie wykorzystalam tych 2 dni.

Odpowiedz

Karolina Sikorska-Bednarczyk Październik 2, 2015 o 14:08

Witam, urlop okolicznościowy przysługuje w związku ze ślubem, oczywiście cywilnym, bo tylko ten wywołuje skutki prawne. Może je Pani wykorzystać na załatwienie spraw związanych z zawarciem związku małżeńskiego – np. załatwianiem dokumentów.

Odpowiedz

Andrzej Luty 5, 2016 o 20:04

Witam. Pytanie o urlop okolicznościowy dla nauczyciela, ale trochę z innej ” beczki”. Otóż mój syn jest w wojsku i niedługo będzie miał przysięgę / w dzień powszedni/. Czy w związku z taką okolicznością będzie mi przysługiwał urlop?

Odpowiedz

Karolina Sikorska-Bednarczyk Luty 8, 2016 o 21:37

Witam, nie z powodu przysięgi w wojsku nie przysługuje urlop okolicznościowy. Tylko i wyłącznie wiąże się z tymi okolicznościami, o których mowa w rozporządzeniu: ślub, urodzenie dziecka i zgon. Życzę Synowi powodzenia. Pozdrawiam.

Odpowiedz

Bogusława Luty 24, 2016 o 11:25

Witam

Nauczyciel z naszej placówki brał ślub w czasie ferii zimowych, poza granicami Polski.
Po feriach wystąpił z podaniem o urlop okolicznościowy 2 dni do wykorzystania po feriach.
Pani Dyrektor ma wątpliwości czy może udzielić urlop po feriach skoro ślub odbył się w czasie wolnym w ferie zimowe.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Karolina Sikorska-Bednarczyk Luty 26, 2016 o 13:19

Dzień dobry, oczywiście że może. Ponieważ urlop okolicznościowy należy się w związku z owym wydarzeniem,a nie koniecznie na ten dzień. Musi istnieć związek pomiędzy urlopem a okolicznością, dla której wykorzystuje urlop. Pozdrawiam.

Odpowiedz

Ewelina Czerwiec 8, 2016 o 16:29

Witam,
25 czerwca wychodzę za mąż, pracuję jako nauczyciel. Czy mogę wykorzystać urlop okolicznościowy 24 czerwca? – jest to dzień zakończenia roku szkolnego, czy dyrekcja w tym dni może odmówić mi udzielenia urlopu? Bardzo proszę o szybką odpowiedź.
Pozdrawiam

Odpowiedz

Karolina Sikorska-Bednarczyk Czerwiec 27, 2016 o 23:24

Szanowna Pani, aby udzielić urlopu okolicznościowego, fakt z którym jest związany musi zostać udokumentowany. A co jak do ślubu by nie doszło? Udziela się go w związku z jakimś wydarzeniem, jakie ma lub miało miejsce. Czyli po a nie przed 🙂 Pozdrawiam i życzę szczęścia na nowej drodze życia 🙂

Odpowiedz

Anna Czerwiec 30, 2016 o 07:27

Chyba nie jest tak do końca ,że nie można wziąć przed wydarzeniem.Gdyby miało nie dość do skutku zawsze można zamienić na urlop wypoczynkowy,bezpłatny ,ostatecznie odpracować.W przypadku każdej z tych okoliczności (ślub,pogrzeb)nawet wzięcie urlopu prze jest bardziej zasadne niż po.Na ślub własny ludzie najczęściej praktykują dzień prze i dzień po weekendzie.Mnie cały czas zastanawia urlop okolicznościowy w wakacje dla nauczyciela?Czy on się przypadkiem „nie konsumuje” przez urlop wypoczynkowy,tak jak w przypadku tego na poratowanie zdrowia?

Odpowiedz

Karolina Sikorska-Bednarczyk Lipiec 5, 2016 o 00:28

Może powiem inaczej 🙂 oczywiście można wziąć urlop okolicznościowy przed uroczystością nim objętą. Jednak udzielenie tego urlopu przed będzie zależało od „dobrej woli” dyrektora. Po zaś, udzielenie go będzie obligatoryjne. Jeśli chodzi o konsumpcję tego urlopu z urlopem wypoczynkowym brakuje jasnego stanowiska w tej sprawie. Jednak nawet jeśli bierze się ślub (czy nastąpiło inne wydarzenie) w czasie wakacji to urlop ten można wykorzystać w późniejszym okresie – ma mieć związek z tym wydarzeniem. Czyli można go poświęcić na załatwienie jakichś ważnych spraw 🙂 Pozdrawiam.

Odpowiedz

Dusia Sierpień 24, 2016 o 11:47

Witam,
27.08.b.r.biorę ślub, do 26.08 pracuję przy egzaminach poprawkowych. Chciałam 29 i 30.08 wyjechać na wycieczkę poślubną, tak, by 31.08 być już na konferencji. w dniach 29.08-30.08 nie ma przewidzianych dla szkoły zadnych egzaminów, ani wydarzeń, ale gdybysię coś „działo”, to teoretycznie dyrektor może mnie wezwać do szkoły. Czy w związku z tym, na te dwa dni podróży wziać urlop okolicznościowy lub bezpłatny? Czy wystarczającym jest fakt, że gdyby był telefon ze szkoły (sprawa, która moze w ogóle się nie wydarzyć) mogę odpowiedzieć, że nie jestem dyspozycyjna, ponieważ jestem w podróży poślubnej? Byłaby za to jakaś konsekwencja? Jak to wygląda z punktu prawnego?
Pozdrawiam!

Odpowiedz

Karolina Sikorska-Bednarczyk Wrzesień 3, 2016 o 16:58

Szanowna Pani, po ślubie przysługują Pani dwa dni urlopu okolicznościowego. Może Pani złożyć wniosek wcześniej, a dyrektor ma obowiązek takiego urlopu udzielić. Po ślubie należy przedstawić odpis skrócony aktu małżeństwa. Pozdrawiam i życzę wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia 🙂

Odpowiedz

Magda Wrzesień 10, 2016 o 14:00

Witam serdecznie. Mam zapytanie w związku z wcześniejszy wpisem dotyczącym tematu urlopu okolicznościowego. Biorę ślub 25 grudnia a urlop chciałabym wziąć 2 i 3 stycznia ( oczywiście po przerwie świątecznej). Czy w takim przypadku termin do końca roku kalendarzowego jest również obowiązujący? z góry dziękuje za odpowiedź.

Odpowiedz

Karolina Sikorska-Bednarczyk Wrzesień 21, 2016 o 16:04

Tak i urlop okolicznościowy nie przechodzi na kolejny rok – proszę z tym uważać. Poza tym musi się wiązać z okolicznością, a nie być wzięty ot tak sobie 🙂 Pozdrawiam.

Odpowiedz

Ewelina Wrzesień 19, 2016 o 19:36

Córka brała slub w lipcu. Czy jako nauczyciel mogę w październiku wykorzystać jeden dzień urlopu okolicznościowego z tytułu tego wydarzenia.

Odpowiedz

Karolina Sikorska-Bednarczyk Wrzesień 21, 2016 o 15:32

Witam, tak o ile ten dzień wolny będzie miał związek z tamtym wydarzeniem. Pozdrawiam.

Odpowiedz

Karina Grudzień 11, 2016 o 20:28

Dzień dobry,

Chciałabym zapytać, czy mnie jako nauczycielowi:
1. Przysługuje urlop okolicznościowy z powodu śmierci babci?
2. Czy przysługuje mi urlop z okazji zamążpójścia?

Odpowiedz

Karolina Sikorska-Bednarczyk Grudzień 27, 2016 o 02:48

Dzień dobry, tak, nauczycielowi przysługuje urlop okolicznościowy. Jest on udzielany w konkretnych przypadkach – odsyłam do wiadomości na blogu. Przysługuje w związku z zamążpójściem, jednak nie śmierci babci. Muszą być to najbliższe osoby. Pozdrawiam.

Odpowiedz

Agnieszka Grudzień 29, 2016 o 18:41

Babcia nie jest najbliższą rodziną….?

Odpowiedz

Karolina Sikorska-Bednarczyk Styczeń 16, 2017 o 20:17

Oczywiście jest najbliższą rodziną.

Odpowiedz

Agnieszka Grudzień 29, 2016 o 18:44

Babcia nie jest najbliższą rodziną….? Na blogu napisane jest ze „1 dzień w razie ślubu dziecka pracownika, albo zgonu i pogrzebu jego siostry, brata, teściowej, teścia, babki, dziadka, a także innej osoby pozostającej na utrzymaniu pracownika lub pod jego bezpośrednią opieką.”

Odpowiedz

Karolina Sikorska-Bednarczyk Styczeń 16, 2017 o 20:18

Tak, ma Pani zupełną rację.

Odpowiedz

Agnieszka Grudzień 29, 2016 o 18:39

Witam.
Czy pracując w przedszkolu samorządowym placowce nieferyjnej w pełnym wymiarze przysługuje mi urlop okolicznosciowy z racji pogrzebu babci ?

Odpowiedz

Karolina Sikorska-Bednarczyk Styczeń 16, 2017 o 20:15

Dzień dobry, tak, w związku z pogrzebem babci przysługuje pracownikowi dzień wolnego. Przepraszam za pomyłkę. Pozdrawiam.

Odpowiedz

E. Styczeń 9, 2017 o 23:54

Dzień dobry,
nauczyciel i każdy inny pracownik ma prawo do urlopu okolicznościowego wynikającego z własnego ślubu- są to dwa dni. Jeżeli ślub wypada 1 maja (w pon. ), ponadto w szkole zwykle 2 maja jest wolny , 3 maja również, to w związku z tym nauczycielowi przysługuje wolny 2 i 4 czy 4 i 5? Czy może, co byłoby dość dziwne 2 i 3?

Z góry dziękuję za odpowiedź
Pozdrawiam serdecznie

Odpowiedz

Karolina Sikorska-Bednarczyk Styczeń 16, 2017 o 20:44

Urlop okolicznościowy udzielany jest w związku z danym wydarzeniem i to pracownik we wniosku określa, kiedy chce go wykorzystać. Pozdrawiam.

Odpowiedz

Malgosia Luty 2, 2017 o 08:45

Witam,

Wychodzę za mąż 18.02.2017r dodam że ąa to ferie zimowe które rozpoczynają sie 13.02.2017 do 24.02.2017r. Pracuje w szkole jako nauczyciel. Chciałam urlop okolicznościowy (2dni) wykorzystać w dniach 27 i 28 luty 2017r. , czy mogę sie o niego ubiegać??? Proszę o pomoc

Odpowiedz

Karolina Sikorska-Bednarczyk Luty 8, 2017 o 21:48

Dobry wieczór, po pomoc prawną zapraszam do formularza kontaktowego lub na pocztę e-mailową (kancelariabatna@wp.pl). Pozdrawiam.

Odpowiedz

Anna Luty 6, 2017 o 20:34

Proszę pilnie o pomoc. 24 grudnia 2016r był pogrzeb babci, czy 8 lutego 2017 r mogę wykorzystać urlop okolicznościowy? (odczytanie testamentu).

Odpowiedz

Karolina Sikorska-Bednarczyk Luty 8, 2017 o 21:42

tak 🙂 a kto uiści koszty porady prawnej?

Odpowiedz

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź. Listopad 7, 2017 o 12:28

Witam,
mam pytanie odnośnie urlopu okolicznosciowego. Jeżeli pracuję na umowę o pracę w Niepubliczny Przedszkolu to czy taki urlop mi przysługuje?
Od dyrekcji usłyszałam, że w naszej placówce nie ma urlopów okolicznościowych.

Odpowiedz

Karolina Sikorska-Bednarczyk Grudzień 19, 2017 o 18:43

Szanowna Pani, one obowiązują wszędzie 🙂 nie można wyłączyć ich stosowania, bo tak chce Pani Dyrektor. Są uregulowane w przepisach wykonawczych do Kodeksu Pracy i dotyczą każdego pracownika. Pozdrawiam.

Odpowiedz

ewa Styczeń 25, 2018 o 00:37

dzien dobry, zmarł mój tata w trakcie ferii, pogrzeb dzis rano 25.01 a ferie kocza sie 5.02 powiedzieno mi ze 5.02 nie moge wziac urlopu okolicznosciowego gdyz jest to za daleko od zdarzenia, czy moge wziac po feriach wg pani ? tata zmarł w domu na moich rekach jestesm w stanie oplakanym załatwiam sparwy pogrzebowe potem sprawy zamkniecia jego umów moze i spadkowe ale to nie istotne ze wykorzystuje na to urlop wypoczynkowy?

Odpowiedz

Karolina Sikorska-Bednarczyk Styczeń 25, 2018 o 11:24

Dzień dobry, wyrazy współczucia … oczywiście, że może Pani wziąć urlop okolicznościowy 5.02, ponieważ jest to urlop, który przysługuje w związku z okolicznością. To znaczy, że tego dnia może Pani załatwiać sprawy służbowe, może Pani porządkować Jego rzeczy itp. Czas na wykorzystanie tego urlopu wynosi rok kalendarzowy a przedawnia się po trzech. Musi tylko istnieć związek przyczynowo-skutkowy. Pozdrawiam.

Odpowiedz

Wiola Wrzesień 22, 2018 o 19:32

Dzień dobry,
27.10 października biorę ślub i dowiedziałam się w szkole że mogę wziąć dwa dni urlopu. Pytanie moje jest następujące-czy te dwa dni to maksymalny urlop bez względu na ilość miejsc pracy czy też jeśli pracuje w dwóch niezaleznych szkołach (kazda w inne dni) to mogę mieć 4 dni wolnego?

Odpowiedz

Karolina Sikorska-Bednarczyk Wrzesień 28, 2018 o 15:00

Dzień dobry, są to 2 dni bez względu na ilość miejsc pracy. Wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia 🙂 Pozdrawiam.

Odpowiedz

Dagmara Listopad 30, 2018 o 19:14

moja mama jest nauczycielką, tydzień temu zmarł jej brat mieszkający na stałe zagranicą, pogrzeb jest zaplanowany za 2 tygodnie w środku tygodnia, jedyna opcją by móc w nim uczestniczyć jest nieobecność w pracy przez 3 dni (loty z Polski są co 2 dni), 1 dzień urlopu okolicznościowego należy jej się bezwarunkowo, czy jest jakaś sposobność by mogła pojechać na pogrzeb? Czy dyrektor szkoły może na jej wniosek udzielić jej urlopu bezpłatnego? moja siostra z kolei jest podczas stażu nauczycielskiego czy dla niej też istnieje jakaś furtka prawna by bez problemu z zaliczeniem stażu mogła wyjechać?

Odpowiedz

Karolina Sikorska-Bednarczyk Grudzień 7, 2018 o 12:20

Szanowna Pani, nie udzielam porad prawnych w komentarzach. Zapraszam do kontaktu. Pozdrawiam.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Dziękuję, że chcesz skomentować mój artykuł! Jednak jeśli szukasz pomocy w swojej sprawie to musisz wiedzieć, że moja odpowiedź ma charakter odpłatny. W tym celu skontaktuj się ze mną, korzystając z zakładki Kontakt.

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez KANCELARIA ADWOKATA I RADCY PRAWNEGO Rafała Bednarczyka Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest KANCELARIA ADWOKATA I RADCY PRAWNEGO Rafała Bednarczyka z siedzibą w Gdańsku.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem kancelariabatna@wp.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: