09.01.2017

2 Komentarzy,

Karolina Sikorska-Bednarczyk,

Reforma oświaty podpisana. Prezydent podpisał ustawę „Prawo oświatowe”.

No i stało się …

Prezydent miał 21 dni na podjęcie decyzji o tym, co zrobić z reformą oświaty. Czy spełnić oczekiwania środowisk nauczycielskiego i rodzicielskiego, związkowego i zawetować ustawę bądź skierować ją do Trybunału Konstytucyjnego. Zdecydował się ją podpisać.

W planach jest referendum, bo nadzieja umiera ostatnia.

A co to tak naprawdę oznacza? że kończy się pewna epoka, w której uczniowie chodzili do gimnazjum, jako odrębnego etapu edukacyjnego. Wiadomo już, że ten rok szkolny (2016/2017) jest ostatnim, w którym uczniowie są uczniami gimnazjum. Od września staną się uczniami szkoły podstawowej. Ustawa zakłada likwidację gimnazjów, przywrócenie 8-letniej szkoły podstawowej, 4-letniego liceum i 5-letniego technikum, a w miejsce szkół zawodowych mają powstać dwustopniowe szkoły branżowe.

O zawetowanie ustawy do Prezydenta zwrócił się nawet Rzecznik Praw Dziecka, który wskazywał na zbyt pospieszne wprowadzanie reformy, chaos organizacyjny i brak dokładnych analiz. Zwracano również uwagę na ogromne koszty reformy oraz masowe zwolnienia nauczycieli.

Osobiście uważam, że reforma w oświacie jest potrzebna. Powinna być jednak dobrze zaplanowana, przemyślana i uwzględniająca stanowiska najbardziej zaangażowanych grup społecznych. Ta reforma taka nie jest.

Jestem gotowa do pracy, aby pomóc dyrektorom, rodzicom, i nauczycielom uporać się z jej skutkami. 

Skoro już podpisana to zabieram się za jej czytanie.

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 502 878 305e-mail: kancelariabatna@wp.pl

{ 2 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

renata 14 marca, 2017 o 11:44

Taka zmiana nie koniecznie musi wyjść na plus, wszystko zostało przeprowadzone zbyt szybko. Według mnie najbardziej ucierpią nauczyciele oraz uczniowie ostatnich klas.

Odpowiedz

.... 26 października, 2018 o 13:18

Najgorzej mają dzieciaki, które w tym roku będą się chciały dostać do liceum. Będą miały dużo trudniej niż inne roczniki. Duża większa konkurencja.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Dziękuję, że chcesz skomentować mój artykuł! Jednak jeśli szukasz pomocy w swojej sprawie to musisz wiedzieć, że moja odpowiedź ma charakter odpłatny. W tym celu skontaktuj się ze mną, korzystając z zakładki Kontakt.

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez KANCELARIA ADWOKATA I RADCY PRAWNEGO Rafała Bednarczyka Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest KANCELARIA ADWOKATA I RADCY PRAWNEGO Rafała Bednarczyka z siedzibą w Gdańsku.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem kancelariabatna@wp.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: