20.07.2018

0 Komentarzy,

Karolina Sikorska-Bednarczyk,

Zasiłek na zagospodarowanie – po nowemu i staremu

O zasiłku na zagospodarowanie pisałam już, przy okazji pytania postawionego przez Czytelniczkę bloga.

Dotychczas jest tak:

Co do zasady, na mocy art. 61 Karty Nauczyciela zasiłek na zagospodarowanie przysługuje nauczycielowi, który uzyskał stopień awansu zawodowego nauczyciela kontraktowego w ciągu dwóch lat od podjęcia pierwszej pracy zawodowej w życiu w szkole i posiada kwalifikacje wymagane do zajmowania danego stanowiska.

Było to o tyle czytelne, że jak nauczyciel zdobył awans na nauczyciela kontraktowego i spełniał warunki do uzyskania zasiłku, to go otrzymywał w wysokości dwumiesięcznego otrzymywanego wynagrodzenia zasadniczego. Musiał przepracować w szkole trzy lata, aby go nie zwracać.

Nowelizacja ustawy Karta Nauczyciela ustawą o finansowaniu zadań oświatowych 

Na mocy ustawy z dnia 27 października 2017 roku o finansowaniu zadań oświatowych, m.in. zasiłek na zagospodarowanie został zniesiony – przepisy o zasiłku zostały uchylone. Czyli nie będzie on przysługiwał tym nauczycielom, którzy nabyli do niego prawo po 1.09.2018 roku.

Jednak zgodnie z przepisem przejściowym art. 136 U.f.z.o. nauczyciele, którzy do dnia 1 września 2018 roku spełnili warunki otrzymania jednorazowego zasiłku na zagospodarowanie, zachowują prawo do tego zasiłku.

Jeśli więc, zostałeś nauczycielem kontaktowym przez 1 września 2018 roku to składaj szybko wniosek o wypłatę zasiłku na zagospodarowanie i jedź na super wakacje, aby nabrać siły na nadchodzący rok szkolny 🙂 

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Dziękuję, że chcesz skomentować mój artykuł! Jednak jeśli szukasz pomocy w swojej sprawie to musisz wiedzieć, że moja odpowiedź ma charakter odpłatny. W tym celu skontaktuj się ze mną, korzystając z zakładki Kontakt.

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez KANCELARIA ADWOKATA I RADCY PRAWNEGO Rafała Bednarczyka Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest KANCELARIA ADWOKATA I RADCY PRAWNEGO Rafała Bednarczyka z siedzibą w Gdańsku.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem kancelariabatna@wp.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis: