09.12.2014

1 Komentarzy,

Karolina Sikorska-Bednarczyk,

Dni wolne nauczyciela

Nie ucicha kwestia dni wolnych nauczycieli. Coraz częściej słyszę, że dyrektorzy nakazują nauczycielom przyjść do pracy w dniach od 22-25 grudnia oraz pomiędzy Świętami, a Nowym Rokiem.

Zaznaczam wyraźnie – nie mają do tego prawa!

Decyzja Pani Minister pozbawiona jest podstawy prawnej, gdyż podstawa ta wskazuje na coś odmiennego. Wskazuję raz jeszcze, że List pani Minister jest jej prywatnym listem, nie znajdującym się w hierarchii aktów prawnych, które stanowią system prawny w naszym kraju!

Zgodnie z cytowanym już wcześniej rozporządzeniem (http://bip.men.gov.pl/men_bip/akty_pr_1997-2006/rozp_149.php?wrapper=test) i jego paragrafem 3 – W szkołach: 1) zimowa przerwa świąteczna trwa od dnia 23 grudnia do dnia 31 grudnia lub od dnia 22 grudnia do dnia 31 grudnia, jeżeli dzień 22 grudnia wypada w poniedziałek. Pod rozporządzeniem, które jest aktem prawnym – wykonawczym do ustawy, a więc jest podstawą prawną i prawem powszechnie obowiązującym – złożyła Minister Edukacji Krystyna Łybacka, a pod jego nowelizacją – coroczną – Minister Kluzik-Rostkowska.

Dyrektorze, nie masz prawa wymagać od swoich nauczycieli, by przyszli do pracy w okresie świątecznym. Przykro mi! Taka decyzja byłaby pozbawiona podstawy prawnej, a tym samym bezprawna.

{ 1 komentarz… przeczytaj go poniżej albo dodaj swój }

Andrzej 10 grudnia, 2014 o 23:10

Pani Minister widocznie chce pokazac jacy to pracowici nasi ministrowie w czasie Swiąt Jej żadanie to glupota graniczaca z obłudą . Głupota bo stawia siebie w zlym swietle jako Kobieta i Polka . Obluda bo udaje ze chce cos zrobic w dziale edukacja. zycze Jej wesolych Swiat

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez KANCELARIA ADWOKATA I RADCY PRAWNEGO Rafała Bednarczyka w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: