07.03.2016

5 Komentarzy,

Karolina Sikorska-Bednarczyk,

Dobra zmiana w edukacji

Przy muzyce z musicalu Teatru Roma “Mamma Mia”  witam Cię 🙂

Ten post będzie taki szybki, albowiem ma służyć zebraniu postulatów do dobrej zmiany w edukacji.

Jedna z Czytelniczek Bloga – p. Ewa jest inicjatorką dobrych zmian w edukacji w Ministerstwie Edukacji. Zaproponowała, aby i tutaj o tym podyskutować.

Cały czas przecież mówi się, że zmiany w edukacji są potrzebne.

Więc w myśl zasady “nic o nas bez nas” czekam na Wasze uwagi, sugestie i propozycje zmian.

Zwłaszcza, że oczekujemy jedynie DOBRYCH ZMIAN w edukacji 🙂

 

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 502 878 305e-mail: kancelariabatna@wp.pl

{ 5 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Taja 7 marca, 2016 o 19:31

Dobry wieczór:-)
Toja -Ewa. Dziękuję a odzew Pani mecenas. Mam nadzieję, że ta stona będzie miała kilometry. Idziemy na całego.
Projekt zmian złożyłam już w Ministerstwie ale im więcej będzie się o nim mówiło, tym lepiej. Jesli trzeba skrzykniemy wszystkich nauczycieli w Polsce.
Dokument I. Autor – Ewa Zdzienicka
Likwidacja świadectw promocyjnych poza tymi, które kończą dany cykl edukacyjny ( dzisiaj: szkoła podstawowa, gimnazjum , średnia). W skali roku daje to oszczędność rzędu 140-160 mln złotych! Jest logiczna oszczędność?Jest! Zabraliśmy komuś? Nie! Zwykla logika, żadnych sentymentów.
Proszę pomyśleć i policzyć ile pieniędzy staciliśmy w ciągu 60 lat!
Tam, gdzie robiłąm spotkania dyskusyjne nad tym dokumentem nikt nie miał wątpliwości, że jest jak najbardziej zasadny.
Z przyjemnością poczytam Wasze opinie.
Miłego wieczoru.

Odpowiedz

Karolina Sikorska-Bednarczyk 7 marca, 2016 o 21:45

Prawdę powiedziawszy nie zdawałam sobie z tego sprawy. Było to takie naturalne, że po każdej klasie otrzymywało się świadectwo – a już z paskiem ? 🙂 podstawa do nagród, prezentów 🙂 jednak faktycznie zmiana dobra 🙂 Jednak wpisując ją w akt prawny należałoby uwzględnić również kwestię zmiany szkoły przez ucznia w trakcie cyklu edukacyjnego.

A dostanę na maila projekt zmian? 🙂

tutaj załączam też wywiad z panią Minister Zalewską : http://www.portalsamorzadowy.pl/edukacja/anna-zalewska-o-gimnazjach-6-latkach-i-pracy-dla-nauczycieli-nikomu-nie-chce-niczego-udowadniac,78170.html

Odpowiedz

Taja 7 marca, 2016 o 22:16

Uwzględniłam świadectwa na zakończenie etapu edukacyjnego. Zmiana szkoły, miejsca zamieszkania czy nawet kraju nie wymaga posiadania/okazania świadectwa. Za każdym uczniem “idą” arkusze ocen. Teraz drogą elektroniczną.
Wszelkie “paski”, nagrody ( dopuszczam stypendia naukowe występujące w świecie) zarówno dla uczniów jak i dorosłych w tym nauczycieli , to pokomunistyczna staroć. Za pracę dostaje się wynagrodzenie. Jesli ktoś jest wybitny, powinien dostać odpowiedni stopień naukowy . Finanse z nagród powinny byc włączone do uposażenia i nie byłoby kwasów – szczególnie w szkołach. Wiadomo jak sa przyznawane…z tego powodu między innymi to forum:-).
O konkursie na dyrektora szkoły w dokumencie nr 2. To zatrzęsie posadami i raz na zawsze skończą się układy w szkołach!
Porsze podać swojego maila na : ewazet4@gmail.com – podeślę.
Pozdrawiam:-)

Odpowiedz

Dorota 9 marca, 2016 o 09:56

Witam! Do tej pory pisałam tylko o moim dodatku motywacyjnym, a raczej jego braku (kara od dyrektora przedszkola), teraz będzie z innej “beczki”. Po przeczytaniu wywiadu pani Zalewskiej jestem zdziwiona, jak może minister wypowiadać się publicznie o rocznym przygotowaniu przedszkolnym jako o “zerówce” Te zniknęły z mapy szkolnej już dawno, jest ROCZNE PRZYGOTOWANIE PRZEDSZKOLNE! A druga sprawa: pani Zalewska wypowiada się o pobycie dzieci w szkole z racji rocznego przygotowania przedszkolnego, a zapomina, że żywot tych szkolnych oddziałów jest policzony i wskazane jest ich stopniowe wygaszanie.(tak mówi ustawa). W najnowszej ustawie o 6-latkach wyraźnie mówi się, kto może realizować “roczne przygotowanie przedszkolne”: tylko przedszkola! Nie ma tam mowy o oddziale w szkole!!! Dlaczego w związku z powyższym prowadzony jest nabór do szkolnych oddziałów, skoro już w 2013 roku zdecydował ustawodawca, że w szkole może być przedszkole i tworzyć tzw. “zespół szkolno-przedszkolny”. Ja się gubię, ale chyba nie tylko ja. Prawo sobie, a praktyka swoje. Mimo tego bałaganu ustawowego pozdrawiam Dorota Pietrzak

Odpowiedz

Karolina Sikorska-Bednarczyk 11 marca, 2016 o 22:40

No przecież Pani Minister się zna 🙂 myślę, że czeka nas jeszcze wiele rewolucji 🙂 Pozdrawiam

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Dziękuję, że chcesz skomentować mój artykuł! Jednak jeśli szukasz pomocy w swojej sprawie to musisz wiedzieć, że moja odpowiedź ma charakter odpłatny. W tym celu skontaktuj się ze mną, korzystając z zakładki Kontakt.

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez KANCELARIA ADWOKATA I RADCY PRAWNEGO Rafała Bednarczyka Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest KANCELARIA ADWOKATA I RADCY PRAWNEGO Rafała Bednarczyka z siedzibą w Gdańsku.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem kancelariabatna@wp.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: