14.10.2015

4 Komentarzy,

Karolina Sikorska-Bednarczyk,

Dzień Nauczyciela :)

W Dniu Nauczyciela życzę Tobie samych miłych chwil w ciągu roku.

Poczucia, że to co robisz ma sens – nie patrzę na biurokrację, a na kształtowanie charakteru młodzieży. 🙂

Życzę Tobie także spełnienia, radości i zadowolenia. Niech każdy dzień pracy zawodowej obfituje w przekonanie, że Twoja praca nie jest pustą misją, a sensem.

Życzę Tobie także równowagi pomiędzy pracą a życiem osobistym. Zdrowia, szczęścia i zadowolenia.

A teraz bawcie się 🙂 w końcu to Wasz Dzień 🙂

Kiedyś był dniem wolnym, od pewnego momentu jedynie od zajęć dydaktycznych…. czy może u Was nadal jest dniem wolnym od pracy? 🙂 

297475_271082549598762_2135164465_n

{ 4 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Grażyna 24 lutego, 2016 o 09:18

Jestem nauczycielem w przedszkolu. w wakacje kiedy nie ma w przedszkolu dzieci nauczyciele prze jakiś okres pracują , przygotowując placówkę do nowego roku szkolnego, porządkując pomoce lub wykonując nowe.
Moje pytanie brzmi: ile godzin dziennie w wyżej wymienionym okresie (bez dzieci) mam obowiązek przebywać w pracy (przedszkolu) _pracuję w przedszkolu publicznym.
Dyrektor twierdzi że 8, a ja nie wiem, ale myślę , że 5, bo umowa o pracę na okres wakacji mi się nie zmienia . ponadto Art 42 mówi ,że nauczyciel jest zobowiązany do prowadzenia zajęć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych bez pośrednio z dziećmi lub wychowankami albo na ich rzecz!!!!!!!
A jak jest prawda? Bardzo proszę o odpowiedź i podanie podstawy prawnej. Dziękuję i pozdrawiam.

Odpowiedz

Karolina Sikorska-Bednarczyk 26 lutego, 2016 o 13:29

Szanowna Pani, trudno mi się do tego odnieść. Warunki pracy nauczycieli w wakacje nie powinny się niczym różnić od tych, jakie macie w ciągu roku szkolnego. Nie można nagle w wakacje wymagać zwiększonego pensum godzin, gdyż jak Pani słusznie zauważyła 40 godzinny czas pracy może być przeznaczony na ściśle określone zadania, wynikające z Karty Nauczyciela. Tak więc możecie Państwo wystąpić do dyrekcji z pytaniem, na jakiej podstawie wymaga od Państwa obecności 8 godzin pracy w czasie wakacji. Czy mam rozumieć, że przedszkole jest otwarte przez całe wakacje? Pozdrawiam.

Odpowiedz

Grażyna 24 lutego, 2016 o 09:21

Wspomniałam Art 42 Karty Nauczyciela – uzupełniam

Odpowiedz

Michał 26 września, 2016 o 17:02

Dzień Nauczyciela 2016 przed nami. U nas jest to dzień wolny od zajęć dydaktycznych, uczniowie nie przychodzą w tym dniu do szkoły, nie ma akademii itp. Nie mniej szkoła organizuje dzień opiekuńczy (czynna świetlica). Część nauczycieli wybiera się na wycieczkę, ja nie. Dostałem informację, że mam w tym dniu 2 godzinny dyżur popołudniu w świetlicy (w moim pensum nie ma takich zajęć, a moje pensum to 24 godziny obowiązkowych zajęć edukacyjnych). Czy w obliczu obecnych przepisów można mnie delegować w tym dniu do świetlicy w ramach miesięcznego wynagrodzenia (nie wliczając tego 2 godzinnego dyżuru jako godzin ponadwymiarowych)? Z góry dziękuję za odpowiedź…

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez KANCELARIA ADWOKATA I RADCY PRAWNEGO Rafała Bednarczyka w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: