21.06.2015

42 Komentarzy,

Karolina Sikorska-Bednarczyk,

Która umowa nauczyciela jest zawartą na czas nieokreślony?

W poszukiwanych informacjach znalazło się takie oto pytanie: „Która umowa nauczyciela jest zawartą na czas nieokreślony?”.

Pytanie to jednak nie jest właściwe w nauczycielskich stosunkach pracy. W Kodeksie pracy (do którego na mocy art. 91 c KN czasami odsyła Karta Nauczyciela), jest art. 25 [1], który stanowi, iż trzecia z kolei umowa zawarta na czas określony, przekształca się z mocy prawa w zawartą na czas nieokreślony.

Jednak w przypadku nauczycieli ta regulacja nie ma zastosowania. Dlaczego?

Karta Nauczyciela wyraźnie wskazuje, kiedy i na podstawie jakich form zatrudnienia nawiązuje się stosunek pracy nauczyciela. I tak:

1. nauczyciela stażystę zatrudnia się na podstawie umowy o pracę zawartej na czas określony, jednego roku szkolnego;

2. nauczyciela kontraktowego zatrudnia się na podstawie umowy o pracę zawartej na czas nieokreślony. Jest to obligatoryjne, chyba że wystąpią przesłanki organizacyjne lub nauczyciel zatrudniony jest na zastępstwo za nieobecnego kolegę/koleżankę;

3. nauczyciela mianowanego/dyplomowanego zatrudnia się przez mianowanie. Jest to forma obligatoryjna, chyba że nauczyciel ten jest zatrudniony w zastępstwie  nieobecnego nauczyciela lub zachodzą ku temu przesłanki organizacyjne.

4. nauczyciela mianowanego/dyplomowanego zatrudnia się na podstawie umowy o pracę zawartą na czas nieokreślony, kiedy nie ma możliwości zatrudnienia go w pełnym wymiarze godzin.

Tak więc nie ma znaczenia, która z kolei umowa reguluje Twój stosunek pracy. Ważny jest Twój stopień awansu zawodowego i organizacja roku szkolnego określona w arkuszu organizacyjnym.

Jeśli chcesz sprawdzić poprawność swojego zatrudnienia nie wahaj się skonsultować tego z prawnikiem. Zanim zostaniesz bez środków do życia warto sprawdzić czy nie ma do Ciebie zastosowania uchwała Sądu Najwyższego z dnia 4 października 2013 roku (I PZP 3/13), o której pisałam tutaj . Wprawdzie dotyczy nauczycieli kontraktowych, ale do mianowanych stosuje się ją per analogia.

 images

{ 42 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Wojciech Rudzki | spółka cywilna 21 czerwca, 2015 o 13:44

Cóż, interesujące odstępstwo od kodeksu pracy. Ciekawostka zwłaszcza dla osób nie siedzących głęboko w tej tematyce 🙂

Odpowiedz

Iga 23 lipca, 2015 o 20:24

W jaki sposób można wyegzekwować umowę na pełen etat po mianowaniu? Pracuje kilka lat w jednej szkole. Umowy dotychczas były podpisywane na czas określony, tzn. od 1.o9. do 31.08 na pełen etat. We wrześniu 2014 podpisano ze mną kolejną umowę na czas określony w wymiarze 17/18 etatu, a to dlatego że w listopadzie 2014 miałam mianowanie. Dowiedziałam się, że w kolejnych latach pracy mój wymiar zatrudnienia nie zmieni się mimo iż w szkole jest duża rotacja, dużo wolnych godzin i przyjmowani są nowi nauczyciele. Czy po otrzymaniu w listopadzie st. n. mianowanego nie powinna była ulec zmianie w jakimś zakresie moja umowa (może jakiś aneks)? otrzymałam tylko powiadomienie o zmianie wynagrodzenia. Wiem, że już dawno powinnam być zatrudniona na czas nieokreślony, a teraz z mianowania. Próbowałam porozmawiać na ten temat z dyrekcją, ale usłyszałam, że to wszystko co może mi zaproponować „bo potem nie będzie można mnie zwolnić”.

Odpowiedz

Karolina Sikorska-Bednarczyk 23 lipca, 2015 o 20:27

Witam Panią, to przykład wspaniałej sprawy dla prawnika. Pisałam już o tym na blogu. Jednak po uiszczeniu opłaty za poradę prawną – zgodnie ze wpisem zasady udzielania porad prawnych – może Pani uzyskać rozwiązanie adekwatne do Pani sprawy. Jest Pani źle zatrudniona już od samego początku. Potrzebne jest działanie – od pisma do dyrekcji po sprawę sądową. Jeśli jest Pani zainteresowana zapraszam do kontaktu. Pozdrawiam.

Odpowiedz

an 4 września, 2015 o 21:41

Witam, również chciałabym się podzielić moją sytuacją dotyczącą zatrudniania mnie przez mojego pracodawcę. Otóż 5 lat temu zatrudniono mnie w szkole publicznej na 16/18 już jako nauczyciela kontraktowego, umowa na czas określony 01.09 do 31.08. W drugi roku pracy 20/18, w trzecim odebrano mi 10 godzin na rzecz innej osoby nowo przyjętej do szkoły z powodu przekształcenia jej szkoły z publicznej na prowadzoną przez stowarzyszenie. W czwartym roku pracy dostałam 10/18, w piątym roku pracy 14/26, w sierpniu tego roku zdałam egzamin na stopień nl mianowanego i pani dyrektor dała mi umowę na czas określony na 10/18. Powiedziała, że absolutnie nie dostanę umowy na czas nieokreślony i albo podpisuję umowę albo da te godziny innej osobie. I cóż szósta umowa na czas określony z uwzględnieniem sformułowania iż wynika to z potrzeb organizacyjnych…pytam czy jest to zgodne z prawem?

Odpowiedz

Karolina Sikorska-Bednarczyk 4 września, 2015 o 22:19

Witam, nie jest to zgodne z prawem, a wrecz jawne jego zlamanie. Zwlaszcza w sytuacji, gdy nie ma Pani pelnego etatu. Wlasnie wowczas, kiedy przyczyna odmowy zatrudnienia zgodnie z prawem sa zmiany organizacyjne nauczyciela mianowanego zatrudnia sie na podstawie umowy o prace zawartej na czas nieokreslony!!!!. Dlatego zapraszam do kontaktu indywidualnego. W takiej sytuacji warto skorzystac z pomocy prawnej i skierowac do pracodawcy odpowiednie pismo. Pozdrawiam.

Odpowiedz

an 7 września, 2015 o 18:36

Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź, obawiam się, że rozmowa do łatwych nie będzie należeć. Pozdrawiam.

Odpowiedz

Anna 26 stycznia, 2016 o 14:31

Witam, mam do Pani pytanie, otóż pracuje jako nauczyciel w szkole podstawowej ale prowadzona jest przez Fundacje, obowiązuje mnie kodeks pracy. Mój wymiar pracy to 22 h cały etat. Pierwszą umowę dostałam 1 IX d0 31 VIII 14/15, teraz kolejną 1 IX d0 31 VIII 15/16 i chciałabym się dowiedzieć czy trzecia umowa powinna być na czas nieokreślony czy znów dostanę na czas określony? I od czego to zależy?

I mam jeszcze jedno pytanie, obowiązuje nas kodeks pracy, ferie i wakacje mamy mieć wolne tak jak przysługuje nauczycielowi, tak pisze w kodeksie, obecnie w ferie mamy dyżury w szkole (bezpłatne) i obawiam się, że w wakacje też będą dążyć do tego by takie były, czy to jest zgodnie z prawem? Do kogo powinnyśmy się zgłosić dyrektor i władze fundacji tak nam narzucili i postraszyli że pracę można zmienić w każdej chwili.
Pozdrawiam

Odpowiedz

Karolina Sikorska-Bednarczyk 8 lutego, 2016 o 22:02

Szanowna Pani, nie dam rady w komentarzu odpowiedzieć na Pani pytanie. Zapraszam do prywatnego kontaktu, acz widać tu pewne nieprawidłowości w zatrudnieniu. Warto je wyjaśniać u organu prowadzącego i organu nadzoru (nadzór nad fundacjami prowadzi Prezydent, Burmistrz lub Wójt Gminy, a merytoryczny Kuratorium Oświaty). W niektórych sytuacjach warto zwrócić się do prawnika i ewentualnie do Sądu Pracy. Pozdrawiam.

Odpowiedz

Sylwia 8 marca, 2016 o 17:25

Dzień dobry,
moje pytanie dotyczy zatrudnienia nauczyciela kontraktowego. Czy możliwe jest zatrudnienie takiego nauczyciela na okres 3 lat? Dodam, że jest to pierwszy rok mojej pracy w tej szkole i taka umowę dostałam do podpisania. Nie jestem zatrudniona na zastępstwo. Dodatkowo został okrojony mój etat i wynosi on 16/18 ( zabrano mi 2 godziny w-f mimo tego, że jestem nauczycielem z pełnymi kwalifikacjami w tym zakresie (kończyłam AWF). W zamian za te godziny mam umowę dopełniająca mój etat 3/26 na świetlicy. Do tego 7 stałych godzin, które pracuję w świetlicy( wprowadzono w szkole klaso świetlicę i takie rozwiązanie zostało zaplanowane co do 3 nowo przyjętych nauczycielek). Czy jest to prawnie możliwe? bardzo proszę o radę. Pozdrawiam

Odpowiedz

Karolina Sikorska-Bednarczyk 11 marca, 2016 o 22:42

Dobry wieczór, możliwe jest wszystko, więc pytanie powinno brzmieć czy jest zgodne z prawem. NIE JEST! 🙂 Jak mamy działać to zapraszam do prywatnego kącika prawnego (płatnego). Pozdrawiam.

Odpowiedz

Magdalena 15 maja, 2016 o 11:58

Dzien dobry,
Chcialabym podzielicsie swoja sytuacja.
Jestem nauczycielem wychowania przedszkolnego na pelnym etacie.
Nasze przedszkole jest umiejscowione w SP, przez 1.5 roku bylo prowadzone przez stowarzyszenie, od lutego 2015r jest oddzialem przedszkolnym przy SP.
W chwili obecnej jestem w ciazy (13tydz.)
Pierwsza umowa ze szkola byla podpisana na czas od 1.02.15 do 31.08.15,
Teraz jest to moja druga umowa nanauczyciela stazysty na rok szkolny od1.09.15 do 31.08.16, termin porodu to
24.11.2016.
Chcialabym dowiedziec sie jak wyglada sprawa przedluzenia umowy, wiem ze oddzial bedzie istnial jeszcze wiele lat, (wiec od 09.17r. Bede mogla wrocic do pracy), a pracodawca musi przedluzyc umowe do momentu porodu, ale czy w sytuacji gdy podpisywac bedziemy kolejna umowe to bedzie ona jakby aneksem do biezacej, czy 3 umowa, ktora powinna byc umowa na czas nieokreslony, tym bardziej ze bede juz nauczycielem kontraktowym? Z gory dziekuje za pomoc, pozdrawiam:)

Odpowiedz

Karolina Sikorska-Bednarczyk 16 maja, 2016 o 20:03

Dobry wieczór, po poradę w konkretnej sprawie – własnej – zapraszam do skorzystania z formularza kontaktowego i płatnej porady prawnej – nie udzielam porad prawnych w komentarzach 🙂

Odpowiedz

Karolina 18 maja, 2016 o 21:45

Witam,
przeczytałam ten post od Pani bardzo dokładnie. Jednak pozwolę sobie zadać pytanie. Jestem zatrudniona w szkole podstawowej ( to nie jest zastępstwo), na czas określony
od 1 września 2014 roku – do 31 sierpnia 2015 -> to była moja pierwsza umowa – zostałam nauczycielem kontraktowym
0d 1 września 2015 roku – do 31 sierpnia 2016 -> aktualnie moja druga umowa
wiem na dzień dzisiejszy, że dostanę umowę następną czyli trzecią:
0d 1 września 2016 roku- do 31 sierpnia 2017
Moje pytanie jest następujące: Czy istnieje możliwość dostania umowy o pracę na czas nieokreślony?
czy moja 4 umowa nadal może być na czas określony?

Pozdrawiam,
Karolina

Odpowiedz

Karolina Sikorska-Bednarczyk 21 maja, 2016 o 10:15

Szanowna Pani, tutaj nie odpowiem Pani na pytanie, albowiem nie udzielam bezpłatnych porad prawnych w komentarzach. Mogę tylko powiedzieć, że jest Pani błędnie zatrudniona, a po szczegóły zapraszam do skorzystania z płatnej porady prawnej – warto 🙂 Pozdrawiam.

Odpowiedz

Paulina 22 lipca, 2016 o 13:05

Witam,
w jaki sposób zatrudnić nauczyciela mianowanego na pół etatu? W swojej macierzystej szkole nie będzie miał pełnego etatu od września. Mam dla niego pół etatu w swojej szkole tylko nie jestem pewna na jaką umowę go zatrudnić.
Pozdrawiam

Odpowiedz

Karolina 22 lipca, 2016 o 13:07

Na umowę o pracę zawartą na czas nieokreślony. Pozdrawiam.

Odpowiedz

Paulina 22 lipca, 2016 o 14:06

Bardzo dziękuję

Odpowiedz

Katarzyna 31 sierpnia, 2016 o 08:19

Witam! pracowałam w szkole na pełnym etacie przez trzy lata, co roku miałam umowę od 01.09 do 31.08. W zeszłym roku zaszłam w ciążę trzecia umowa kończyła mi się 31.08. 2015 r. dostałam czwartą umowę do dnia porodu a następnie świadectwo pracy. Dyrekcja obiecała, ze zatrudni mnie po macierzyńskim. Nie zatrudniła mnie lecz nauczycielkę ze swojej rodziny. Czy to jest zgodne z przepisami? Proszę o pomoc.

Odpowiedz

Karolina Sikorska-Bednarczyk 3 września, 2016 o 14:21

Szanowna Pani, opisana przez Panią sytuacja jest i nie jest zgodna z przepisami. Aby jednak to stwierdzić niezbędne jest skorzystanie przez Panią z porady prawnej, bowiem trzeba przeanalizować Pani umowy o pracę. Pozdrawiam.

Odpowiedz

Katarzyna 1 września, 2016 o 22:25

Witam. Właśnie w przedszkolu zatrudniliśmy nauczycielkę. Ma odpowiednie wykształcenie i przez 5 lat pracowała w przedszkolu, ale prywatnym (a co za tym idzie na podstawie Kodeksu Pracy, a nie Karty Nauczyciela). Zatrudniamy ją tylko na jeden rok szkolny, bo zwiększono nam na ten rok ilość grup. Powinnismy zatrudnić ją na podstawie art. 10 ust. 2 czy ust. 7 ? Pozdrawiam

Odpowiedz

Karolina Sikorska-Bednarczyk 2 września, 2016 o 19:34

Szanowni Państwo, winniście zatrudnić nauczyciela zgodnie z posiadanymi przez niego kwalifikacjami i stopniem awansu zawodowego. Jeśli istnieją przesłanki organizacyjne może być zatrudnienie na podstawie umowy o pracę zawartej na czas określony. Aby potwierdzić lub zaprzeczyć prawidłowości zatrudnienia nauczyciela zapraszam do skorzystania z porady prawnej – nie komentarza. Pozdrawiam.

Odpowiedz

Paulina 28 stycznia, 2017 o 14:21

: Jestem nauczycielem kontraktowym i pracuję w danej placówce drugi rok

Pytanie: Witam. Jestem nauczycielem kontraktowym i pracuję w danej placówce drugi rok ( dwie umowy o prace na czas okreslony, jednego roku). Ropoczęłam na staż na nauczyciela mianowanego.

Wiem że powinnam miec umowę na czas nieokreslony ale pani dyrektor twierdzi ze istnieją przesłanki związane z organizacją czyli : nie wiadomo jak w nastepnych latach bedzie wyglądała sytuacja i ile bedzie klas” – taką odpowiedź otrzymałam.

Problem polega na tym , że w tym roku przyszła do nas dziewczyna kontraktowa i dostala umowę na czas nieobecnosci nauczyciela ktory przebywa na zwolnieniu lekarskim do wrzesnia.

Jest to pupilka Pani dyrektor i juz wiem że są przymiarki aby ją zostawić od wrzesnia a mi nie przedluzyc umowy… czy to jest prawne? powinnam miec umowe na czas nieokreslony, nagle przychodzi ktos inny na zastepstwo i on ma pierwszenstwo?

bardzo prosze o pomoc. jesli bedzie pozytywna odpowiedź chcialabym to na pismie. oczywiscie zaplace.

Czy są mi Państwo udzielić prawnej odpowiedzi, że mam pierwszeństwo od września w zatrudnieniu. jako nauczyciel z umowami o prace , niz osoba na zastepstwo? lub domagac sie przed sadem zmienienia umowy skoro jednak watrudnienie jest mozliwe? pozdrawiam

Odpowiedz

Karolina Sikorska-Bednarczyk 8 lutego, 2017 o 21:28

Szanowna Pani, tak, powinna być Pani zatrudniona na czas nieokreślony, jeśli nie istniały przesłanki organizacyjne do zatrudnienia Pani na umowie terminowej. Zapraszam do kontaktu na e-maila (kancelariabatna@wp.pl) i proszę o przesłanie skanów Pani umów o pracę i prześlę wszystkie niezbędne instrukcje co należy zrobić dalej.

Odpowiedz

Maja 7 lutego, 2017 o 20:25

Witam,
Po przeczytaniu artykułu zaczynam się zastanawiać czy moje zatrudnienie jest zgodne z prawem…. jestem nauczycielem kontraktowym zatrudnionym od 1 września 2016 roku w Szkole Podstawowej na czas określony do 31.08.2017 roku na stanowisku nauczyciela współorganizującego kształcenie uczniów niepełnosprawnych. Zastanawiam się czy zatrudnienie na czas nieokreślony zależy od stanowiska czy tylko i wyłącznie od stopnia awansu? Przy podpisaniu umowy pytałam czy nie powinnam być zatrudniona na czas nieokreślony ale udzielono mi informacji, że przy moim stanowisku nie jest to możliwe bo moje zatrudnienie jest uzależnione od okresu na jaki dziecko dostało orzeczenie.
Będę wdzięczna za komentarz.
Pozdrawiam

Odpowiedz

Karolina Sikorska-Bednarczyk 8 lutego, 2017 o 21:21

Dobry wieczór, nie jestem w stanie zweryfikować prawidłowości Pani zatrudnienia. Jeśli zależy Pani na takiej weryfikacji to zapraszam do kontaktu indywidualnego. Pozdrawiam.

Odpowiedz

Alicja 19 marca, 2017 o 23:39

Witam.
01.09.2015 zostalam zatrudniona w przedszkolu jako nauczyciel stażysta (umowa do 30.06.2016r), w czerwcu uzyskałam awans na kontraktowego. Z dniem 01.09.2016r dostałam kolejną umowę do 30.06.2017r. Czy jestem zatrudniona zgodnie z prawem? Czy dostając takie umowy mam szansę na zatrudnienie na czas nieokreślony?
Dziękuję i pozdrawiam.

Odpowiedz

Karolina Sikorska-Bednarczyk 27 marca, 2017 o 23:19

Dobry wieczór, po pomoc prawną zapraszam do formularza kontaktowego lub na pocztę e-mailową (kancelariabatna@wp.pl). Pozdrawiam.

Odpowiedz

Max 7 kwietnia, 2017 o 19:23

Witam chciałbym przedstawić swoją sytacje zatrudnienia w szkole państwowej-gimnazjum. Jestem nauczycielem mianowanym który dostał mianowanie w 2012r. W 2013 zostałem zatrudniony na umowę o prace 18/18 na czas określony. Umowy były podpisywane w momencie przynoszenia przez nauczyciela L4 za którego pracowałem. W 2014 zostałem juz przyjęty na cały rok szkolny 1.09 do 31.08. Kolejna w 2015 16/18 etatu na czas określony od 1.09 do 31.08. Trzecia umowę w 2016 16/18 również dostałem na czas określony 1.09 do 31.08. 2017. Czy moja trzecia umowa powinna byc juz na czas nieokreślony?

Odpowiedz

Karolina Sikorska-Bednarczyk 10 czerwca, 2017 o 00:45

Szanowny Panie, już pierwsza Pana umowa powinna być zawarta na czas nieokreślony. Zapraszam do prywatnego kontaktu celem oceny prawidłowości Pana zatrudnienia. Pozdrawiam.

Odpowiedz

Ag 22 sierpnia, 2017 o 19:32

witam
Od 7 lat z roczną przerwą macierzyńską jestem nauczycielem kontraktowym edukacji wczesnoszkolnej wszystkie moje umowy były na czas okreslony odnawiane z dniem 1 wrzesnia w dniu 02.08.17 uzyskałam stopien nauczyciela mianowanego poczym w dniu dzisiejszym tj.22.08.17 poinformowano mnie że umowa nie będzie przedłóżona.Bardzo proszę o pomoc dr.szkoly stwierdził że zwalnia mnie i jednoczesnie zatrudnia inne osoby.Czy istnieje jakieś wyjscie z tej sytuacji?
Chcę prosić o reprezentowanie w sądzie jesli jest możliwość pomocy w sprawie lub ewentualnie uiszczę opłatę z poradę.

Odpowiedz

Karolina Sikorska-Bednarczyk 23 sierpnia, 2017 o 11:21

Szanowna Pani, z Pani opisu wynika, iż była Pani przez cały okres swojego zatrudnienia, zatrudniana niezgodnie z prawem. Jednak, aby to zweryfikować potrzebna jest głębsza analiza Pani sprawy, w tym zapoznanie się z umowami o pracę. Oczywiście pomagamy również na etapie sądowym, stąd jeśli jest Pani potrzebna pomoc kompleksowa to zapraszam do kontaktu przez formularz lub bezpośrednio na e-mail – kancelariabatna@wp.pl. Pozdrawiam

Odpowiedz

Joanna 1 września, 2017 o 19:53

Witam, jestem nauczycielem kontraktowym w trakcie awansu na stopień mianowanego. Zatrudniona jestem w placówce państwowej na cały etat (godziny łączone z różnych przedmiotów), dostałam umowę na czas określony (rok) – dyrekcja tłumaczy to tym, że nie wie jaka będzie liczba uczniów i godzin w przyszłym roku – dodam, że jest to szkoła podstawowa, która po reformie stanie się 8 klasową szkołą, więc liczebność uczniów będzie rosnąć, nie maleć. Czy jestem na straconej pozycji czy można walczyć o przekształcenie w umowę na czas nieokreślony?

Odpowiedz

Karolina Sikorska-Bednarczyk 19 października, 2017 o 13:57

Szanowna Pani, zapraszam do kontaktu przez formularz lub e-maila: kancelariabatna@wp.pl i przesłanie Pani umów o pracę. Nie mam możliwości pomocy Pani przez formularz. Pozdrawiam.

Odpowiedz

Mery 5 września, 2017 o 14:15

Witam. Jestem nauczycielem kontraktowym czy zgodne jest z prawem podpisanie 3 umowy na czas określony.

Odpowiedz

Karolina Sikorska-Bednarczyk 19 października, 2017 o 13:56

Szanowna Pani, zapraszam do kontaktu przez formularz lub e-maila: kancelariabatna@wp.pl i przesłanie Pani umów o pracę. Nie mam możliwości pomocy Pani przez formularz. Pozdrawiam.

Odpowiedz

Paulina 5 września, 2017 o 18:30

Witam. Nauczyciel dyplomowany jest zatrudniony w dwóch szkołach na podstawie mianowania. W jednej ma pełny etat a w drugiej ograniczenie etatu na rok szkolny. Co zrobić w sytuacji gdy nie ma on zgody na podjęcie dodatkowego zatrudnienia (bo tego nie dopilnowal) ? Dodatkowo podał że głównym miejscem pracy jest szkoła w której ma cały etat (wcześniej była to druga szkoła). Czy musi zostać przeniesiony do szkoły z pełnym etapem? Co wtedy z drugim zatrudnieniem?
Pozdrawiam

Odpowiedz

Karolina Sikorska-Bednarczyk 19 października, 2017 o 13:56

Szanowna Pani, zapraszam do kontaktu przez formularz lub e-maila: kancelariabatna@wp.pl i przesłanie Pani umów o pracę. Nie mam możliwości pomocy Pani przez formularz. Pozdrawiam.

Odpowiedz

MARIA 15 listopada, 2017 o 05:02

Witam,
od tego roku podjęłam pracę w nowej szkole na stanowisku nauczyciel fizyki i matematyki (6/18), a jestem nauczycielem mianowanym, z tego wpisu wynika, że powinnam dostać umowę na czas nieokreślony a takiej nie dostałam.

Odpowiedz

Karolina Sikorska-Bednarczyk 19 grudnia, 2017 o 18:37

Szanowna Pani, aby Pani pomóc potrzebowałabym kontaktu z Panią przez formularz kontaktowy bądź e-mail. Niezbędna jest analiza Pani umów o pracę i innych dokumentów. Zapraszam do skorzystania z pomocy prawnej. Pozdrawiam.

Odpowiedz

Karolina Sikorska-Bednarczyk 19 grudnia, 2017 o 18:37

Szanowna Pani, aby Pani pomóc potrzebowałabym kontaktu z Panią przez formularz kontaktowy bądź e-mail. Niezbędna jest analiza Pani umów o pracę i innych dokumentów. Zapraszam do skorzystania z pomocy prawnej. Pozdrawiam serdecznie.

Odpowiedz

Ewelina 23 czerwca, 2019 o 12:15

Witam. Od trzech lat jestem nauczycielem mianowanym, jestem zatrudniona na umowę o pracę na czas nieokreślony, chociaż w mojej szkole nie ma przesłanek organizacyjnych, gdyż co roku mam przydzielony ponad etat. Jak wpłynąć na dyrektora, jakich argumentów użyć, abym otrzymała umowę przez mianowanie.

Odpowiedz

Karolina Sikorska-Bednarczyk 5 sierpnia, 2019 o 20:19

Szanowna Pani, nie udzielam w komentarzach indywidualnych porad prawnych. Jeśli jest Pani potrzebna moja pomoc to zapraszam do kontaktu przez formularz. Pozdrawiam.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez KANCELARIA ADWOKATA I RADCY PRAWNEGO Rafała Bednarczyka w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: