12.12.2019

0 Komentarzy,

Karolina Sikorska-Bednarczyk,

Praca nauczyciela w przerwie świątecznej – czyli czy mam pracować po Świętach?

Dzisiaj na szybko, konkretnie i treściwie :

NIE!

to odpowiedź na pytanie postawione w tytule.

 

I na tym de facto powinnam skończyć, bo jak bumerang wraca pytanie na ten temat. Zważ jednak, że piszę o tym co roku, więc mogłeś już kilka razy o tym czytać.

Było o tym tutaj, na świeżo o burzy ministerialnej.

Było tutaj, o przerwie wielkanocnej, kiedy moja Mama musiała pracować w okresie okołoświątecznym.

I dalej to stanowisko podtrzymuję. Poza tym uważam, że gdyby miałoby być inaczej, zostałoby to zmienione nowym rozporządzeniem. A stan prawny nadal został taki sam.

Euforia 🙂

 

Dzisiaj jednak doznałam euforii – Pan Krzysztof Lisowski – jeden ze specjalistów Prawa Oświatowego w Polsce, autor komentarzy do ustaw oświatowych podziela moje stanowisko.

Okres pomiędzy Świętami a Nowym Rokiem, jak i w Okresie Wielkanocnym nie jest czasem ferii dla nauczyciela, ale JEST TO OKRES NIEWYKONYWANIA PRACY, KTÓRY UPRAWNIA NAUCZYCIELA DO WYNAGRODZENIA. 

Ależ się cieszę 🙂

Mam nadzieję, że w końcu wróci w tym zakresie normalność i ten czas zostanie uznany za czas ustawowej przerwy od pracy szkoły.

A więcej na ten temat opowiem na FB na naszym FB – Kancelaria Adwokacka Rafała Bednarczyka, na grupie Już wiesz Dyrektorze?! i Już wiesz Nauczycielu?! 

Poznajmy się tam bliżej 🙂

A poniżej załączyłam opinie do pobrania:

lisowski-krzysztof-praca-nauczycieli-w-okresie

opinia prawna nauczyciele w przerwie świątecznej

 

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 502 878 305e-mail: kancelariabatna@wp.pl

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Dziękuję, że chcesz skomentować mój artykuł! Jednak jeśli szukasz pomocy w swojej sprawie to musisz wiedzieć, że moja odpowiedź ma charakter odpłatny. W tym celu skontaktuj się ze mną, korzystając z zakładki Kontakt.

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez KANCELARIA ADWOKATA I RADCY PRAWNEGO Rafała Bednarczyka Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest KANCELARIA ADWOKATA I RADCY PRAWNEGO Rafała Bednarczyka z siedzibą w Gdańsku.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem kancelariabatna@wp.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: