01.08.2014

0 Komentarzy,

Karolina Sikorska-Bednarczyk,

Rozwiązanie umowy o pracę – skrócony czas wypowiedzenia

Obiecałam,  że porozmawiamy o skróconym okresie wypowiedzenia. I słowa dotrzymuję 🙂

Wakacje to okres, w którym nauczyciel korzysta z zasłużonego urlopu. Jest przekonany,  że okres zwolnień ma za sobą i nie musi się martwić o pracę od września.

Nic bardziej mylnego 🙁

Okazuje się, że w razie konieczności zastosowania art. 20 Karty Nauczyciela okres wypowiedzenia (z ustawowych 3 miesięcy) może być skrócony do 1 miesiąca. Rozwiązanie umowy może więc nastąpić z ostatnim dniem lipca. Stosunek pracy nauczyciela mianowanego/dyplomowanego musi się, bowiem, zakończyć z dniem 31 sierpnia.

W przypadku takiego rozwiązania nauczycielowi przysługuje odszkodowanie za pozostałą część wypowiedzenia w wysokości wynagrodzenia liczonego jak za okres urlopu wypoczynkowego.

Oczywiście pozostałe warunki rozwiązania umowy o pracę pozostają bez zmian (konsultacja ze związkami zawodowymi, wskazanie możliwości obniżenia wymiaru etatu, czy pouczenie o prawie skorzystania z przeniesienia w stan nieczynny).

 

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez KANCELARIA ADWOKATA I RADCY PRAWNEGO Rafała Bednarczyka w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: