21.10.2015

2 Komentarzy,

Karolina Sikorska-Bednarczyk,

“Szkoła w Gdańsku – Kokoszkach działa nielegalnie”- czyli pomyślne zakończenie :)

W dniu dzisiejszym Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku wydał pomyślne orzeczenie w sprawie Szkoły w Gdańsku-Kokoszkach. Uznał on, że Pozytywna Szkoła Podstawowa w Gdańsku Kokoszkach została powołana z naruszeniem prawa.  To sukces gdańskiej oświatowej “Solidarności”.

Pisałam o tym już wcześniej, kiedy to Naczelny Sąd Administracyjny rozpoznał skargę kasacyjną od wcześniejszego wyroku. Wówczas WSA uznał, że związek zawodowy nie miał legitymacji prawnej do podważenia zarządzenia Prezydenta Miasta. Naczelny Sąd Administracyjny uznał jednak, że ją posiada, a sprawa powinna ponownie zostać rozpoznana przez WSA. 

Wyrok wprawdzie jest nieprawomocny i na razie nie wywołuje żadnych skutków prawnych, to jednak jest się z czego cieszyć. Wstrzymuje on, bowiem możliwość bezprawnego przekazywania szkół w ręce podmiotów prywatnych. 

Teraz będziemy czekać na uzasadnienie wyroku, a potem walczyć ponownie w Naczelnym Sądzie Administracyjnym z kasacją zapowiedzianą przez Prezydenta Miasta Gdańska.

Więcej można przeczytać tutaj  na stronach Onet.pl .

O sprawie była także mowa w dzisiejszej Panoramie.

“Solidarność” napisała bardziej dobitnie – Szkoła to nie kiosk 🙂

Jak widać mamy powody do radości 🙂 

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 502 878 305e-mail: kancelariabatna@wp.pl

{ 2 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Jadzia 4 grudnia, 2018 o 08:35

Niestety w artykule nie jest wyraźnie powiedziane, czy szkoła prywatna o uprawnieniach szkoły publicznej też ma obowiązek zatrudniać nauczyciela kontraktowego na czas nieokreślony?

Odpowiedz

Karolina Sikorska-Bednarczyk 7 grudnia, 2018 o 12:19

To zależy czy nauczyciele są zatrudnieni na podstawie przepisów Karty Nauczyciela czy też nie.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Dziękuję, że chcesz skomentować mój artykuł! Jednak jeśli szukasz pomocy w swojej sprawie to musisz wiedzieć, że moja odpowiedź ma charakter odpłatny. W tym celu skontaktuj się ze mną, korzystając z zakładki Kontakt.

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez KANCELARIA ADWOKATA I RADCY PRAWNEGO Rafała Bednarczyka Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest KANCELARIA ADWOKATA I RADCY PRAWNEGO Rafała Bednarczyka z siedzibą w Gdańsku.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem kancelariabatna@wp.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: