21.05.2015

0 Komentarzy,

Karolina Sikorska-Bednarczyk,

Szkoła w rękach prywatnych – zdaniem NSA wymaga konsultacji związkowej

Spieszę się podzielić z Tobą wspaniałą informacją 🙂 Otóż, w dniu 19.05.2015 roku, Mój Mąż adwokat Rafał Bednarczyk wygrał rozprawę kasacyjną Komisji Międzyzakładowej Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ Solidarność z Gdańska w sprawie oddawania w ręce prywatne publicznych szkół.

Otóż, w Gdańsku od 1 września 2014 roku działa szkoła podstawowa, którą wybudowało Miasto Gdańsk, dysponując środkami publicznymi, za 36 milionów złotych na ul. Azaliowej, w dzielnicy Kokoszki. Jeszcze przed zakończeniem budowy, w oparciu o postępowanie konkursowe (w przedmiocie najmu) przekazano nieruchomość i jej zarządzanie stowarzyszeniu, a z czasem spółce z ograniczoną odpowiedzialnością.

Gdańska Solidarność zakwestionowała przekazanie mienia komunalnego w ręce prywatne. Jednak Miasto Gdańsk, a za nim Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku uznali, iż Komisja Międzyzakładowa Solidarności nie miała legitymacji prawnej do występowania w owej sprawie – zabrakło rzekomo interesu prawnego.

Dzisiejsza rozprawa kasacyjna pokazała, że przekazywanie szkół w ręce niepubliczne podlega obowiązkowym konsultacjom związkowym, a sprawy oświaty są dla Sądu ważne. Całość postępowania prowadził z ramienia Solidarności mec. Bogumił Soczyński, zasłużony prawnik dla gdańskiej oświaty (sama korzystałam z Jego pomocy, jako początkujący nauczyciel 🙂 ).

O całości sprawy możesz przeczytać tutaj, a jak otrzymamy wyrok NSA zaraz go Tobie przekażę.

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 502 878 305e-mail: kancelariabatna@wp.pl

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Dziękuję, że chcesz skomentować mój artykuł! Jednak jeśli szukasz pomocy w swojej sprawie to musisz wiedzieć, że moja odpowiedź ma charakter odpłatny. W tym celu skontaktuj się ze mną, korzystając z zakładki Kontakt.

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez KANCELARIA ADWOKATA I RADCY PRAWNEGO Rafała Bednarczyka Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest KANCELARIA ADWOKATA I RADCY PRAWNEGO Rafała Bednarczyka z siedzibą w Gdańsku.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem kancelariabatna@wp.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: