24.02.2015

0 Komentarzy,

Karolina Sikorska-Bednarczyk,

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem – w dniach 23-28.02.2015 r.

Od wczoraj w Gdańskiej Bursie, przy ul. Piramowicza 2 w Gdańsku, specjaliści z różnych dziedzin udzielają bezpłatnej pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem. O całej akcji przeczytaj na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości.

Ja akurat piszę o Gdańsku, ale na powyższej stronie Ministerstwa znajdziesz adresy instytucji, które w tych dniach pomagają także w innych miastach.

Pamiętaj, że porady te głównie dotyczą przestępstw, a więc czynów zabronionych, uznanych za społecznie niebezpieczne, konkretnie zdefiniowanych i zagrożonych karą na mocy prawa karnego. Na dyżurach znajdziesz więc policjantów, prokuratorów, sędziów, ale i mediatorów, adwokatów, radców prawnych i aplikantów, jak i wielu innych specjalistów.

Z okazji owej akcji Ministerstwo przygotowało również poradnik pt.”Jak złożyć zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa” – poradnik oraz Informator dla pokrzywdzonego na temat mediacji – informatorpokrzywdzonego_2010_2_ok .

Na pewno znajdziesz, w tych dniach również prawnika – i nie tylko wtedy :), który pomoże Tobie w sporządzeniu niezbędnych dokumentów. Nie działaj na własną rękę. Czasem masz za wiele do stracenia 🙂

Do usłyszenia i zobaczenia 🙂

ulotka—poprawiona

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 502 878 305e-mail: kancelariabatna@wp.pl

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Dziękuję, że chcesz skomentować mój artykuł! Jednak jeśli szukasz pomocy w swojej sprawie to musisz wiedzieć, że moja odpowiedź ma charakter odpłatny. W tym celu skontaktuj się ze mną, korzystając z zakładki Kontakt.

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez KANCELARIA ADWOKATA I RADCY PRAWNEGO Rafała Bednarczyka Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest KANCELARIA ADWOKATA I RADCY PRAWNEGO Rafała Bednarczyka z siedzibą w Gdańsku.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem kancelariabatna@wp.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: