24.02.2015

0 Komentarzy,

Karolina Sikorska-Bednarczyk,

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem – w dniach 23-28.02.2015 r.

Od wczoraj w Gdańskiej Bursie, przy ul. Piramowicza 2 w Gdańsku, specjaliści z różnych dziedzin udzielają bezpłatnej pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem. O całej akcji przeczytaj na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości.

Ja akurat piszę o Gdańsku, ale na powyższej stronie Ministerstwa znajdziesz adresy instytucji, które w tych dniach pomagają także w innych miastach.

Pamiętaj, że porady te głównie dotyczą przestępstw, a więc czynów zabronionych, uznanych za społecznie niebezpieczne, konkretnie zdefiniowanych i zagrożonych karą na mocy prawa karnego. Na dyżurach znajdziesz więc policjantów, prokuratorów, sędziów, ale i mediatorów, adwokatów, radców prawnych i aplikantów, jak i wielu innych specjalistów.

Z okazji owej akcji Ministerstwo przygotowało również poradnik pt.”Jak złożyć zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa” – poradnik oraz Informator dla pokrzywdzonego na temat mediacji – informatorpokrzywdzonego_2010_2_ok .

Na pewno znajdziesz, w tych dniach również prawnika – i nie tylko wtedy :), który pomoże Tobie w sporządzeniu niezbędnych dokumentów. Nie działaj na własną rękę. Czasem masz za wiele do stracenia 🙂

Do usłyszenia i zobaczenia 🙂

ulotka—poprawiona

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez KANCELARIA ADWOKATA I RADCY PRAWNEGO Rafała Bednarczyka w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: