12.06.2017

0 Komentarzy,

Karolina Sikorska-Bednarczyk,

Udzielanie porad prawnych to nie fast-food

Mój Drogi Czytelniku dzisiaj wpis porządkujący.

Dziękuję Tobie za zaufanie, kiedy zwracasz się do mnie z prośbą o udzielenie Tobie pomocy prawnej. Nie określam jednak terminu, kiedy uzyskasz odpowiedź na swoje pytanie, jak i nie udzielam porad prawnych bezpłatnych.

Nie pomagam również przez telefon.

Udzielanie porad prawnych to nie fast-food. Wymaga zapoznania się z Twoimi dokumentami i to bardzo dokładnie. Wymaga analizy obecnego stanu prawnego i dostosowania go do Twojej sytuacji. Często trzeba sięgnąć do orzecznictwa, stanowiska doktryny, porozmawiać z innymi specjalistami. Chodzi przecież o to, aby pomóc Tobie jak najdokładniej, abyś mógł wykorzystać moją wiedzę w Twojej sprawie.

Dodatkowo musisz pamiętać – ja jestem jedna. Nie mam za sobą sztabu prawników, czy studentów, którzy siedzą i klepią na klawiaturze. Potrzebujących jest z kolei dużo więcej.

Dodatkowo są jeszcze Klienci stacjonarni, którzy mają pierwszeństwo.

Proszę ustalmy jedno – chętnie Tobie pomogę, acz jeśli jest to pilne zaznacz to w swojej wiadomości. Wówczas po przesłaniu dokładnego opisu sytuacji i opłaceniu pomocy prawnej wskażę Tobie w jakim czasie uzyskasz pomoc. Czy tak może być?

Jeśli tak, to proszę pamiętaj:

Porada prawna kosztuje od 100 do 200 zł.

Dokumenty wyślij proszę na kancelariabatna@wp.pl lub rb.kancelaria@gmail.com. W odpowiedzi podam Tobie rachunek bankowy, na który poproszę o uiszczenie opłaty i wskażę termin, w którym udzielę Tobie pomocy prawnej.

Przypominam również, że komentarze to nie miejsce na pomoc prawną 🙂

Fast-food nie jest dobry – także w zakresie pomocy prawnej.

Mając ustalone jasne i czytelne zasady nasza współpraca będzie przyjemniejsza 🙂 

 

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez KANCELARIA ADWOKATA I RADCY PRAWNEGO Rafała Bednarczyka w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: