Zasady udzielania porad prawnych
Witaj Drogi Czytelniku,
w związku z coraz większą ilością pytań prawnych w komentarzach do artykułów umieszczonych na blogu informuję, iż nie jest to miejsce na porady prawne 🙁
Jeśli chcesz skorzystać z pomocy prawnej – uzyskać poradę prawną, do czego Cię bardzo zachęcam – skorzystaj z formularza kontaktowego.
Odpowiadanie na pytania kierowane przez Ciebie zwykle sprawia mi niezwykłą przyjemność, bo wiem, że Tobie pomagam, a jednocześnie, że moja wiedza jest Tobie potrzebna.
Jednak wybacz mi, że jedyną bezpłatną wiedzą, jaką Tobie zaoferuje będzie ta, którą zamieszczam w swoich wpisach. Nie mogę udzielać porad prawnych za darmo, gdyż utrzymanie kancelarii, pogłębianie swojej wiedzy, dostęp do prawniczych programów z orzecznictwem sądowym to koszty niezbędne do opłacenia.
Pomoc prawna to usługa polegająca na przekazaniu swojej wiedzy, swojego doświadczenia, pogłębiania cały czas wiadomości, by móc przekazać je tym potrzebującym.
Stąd zadając mi pytanie, chcę byś wiedział/a, że decydujesz się na płatną usługę. Koszt opłaty zależny jest od zakresu oczekiwanej pomocy, jednak nie przekracza ceny porady prawnej w kancelarii.
Skorzystaj, a przekonasz się, że warto. Nadal bowiem przekażę Tobie swoją wiedzę i będę mogła poświęcić Tobie tyle czasu, ile będziesz potrzebować.
Dziękuję 🙂
{ 3 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }
Dzień dobry
Proszę o udzielenie mi porady prawnej i poinformowaniu mnie o kosztach usługi.
Czy nauczyciel przebywający na urlopie dla poratowania zdrowia może odbyć szkolenie za granicą lub w kraju w ramach programu Erasmus+? Dwutygodniowe szkolenie jest realizowane z funduszy UE, a mobilność nie wiąże się z wykonywaniem żadnej pracy zarobkowej, ani sprawowaniem opieki nad uczniami. Celem szkolenia jest tylko i wyłącznie dokształcanie się i podnoszenie kwalifikacji.
Ponieważ bardzo zależy mi na czasie, a mamy z dyrektorem rozbieżne zdania na ten temat, uprzejmie proszę o szybkie załatwienie mojej prośby.
Pozdrawiam
Krystyna Błażewska
PS. Bardzo dobra inicjatywa z tym blogiem!
Dzień dobry,
jestem nauczycielem wspomagającym w SP i wychowawcą klasy. W szkole pracuję już czwarty rok. W obecnej placówce trzeci rok.
1.09. 2021 zawarto ze mną umowę na czas określony na 4 lata. W br w sierpniu upłynie 36 miesięcy od kiedy pracuję w tej placówce. Czy w związku z tym mogę zwrócić się do pracodawcy o zmianę typu umowy na czas nieokreslony? Czy prawo jakoś to reguluje? Na jaką podstawę prawną powinnam się powołać?Czy musze czekać az upłynie czas umowy (4 lata)?
Dzień dobry, niestety komentarz to nie miejsce na pytania wymagające udzielenia porady prawnej. Zapraszam do kontaktu.